szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Iránt a nyugati országok azzal vádolják, hogy nagy mennyiségben szállít támadó drónokat Moszkvának az ukrajnai háborúhoz, amit Teherán tagad.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Az orosz-iráni katonai együttműködés aktuális kérdéseiről tárgyalt kedden Teheránban Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter és Mohammad Bageri, az iráni fegyveres erők vezérkari főnöke.

"Találkozónkat az Oroszország és Irán közötti kétoldalú katonai együttműködés megerősítése egyik lépésének tekintem. Ma lehetőségünk van részletesen megvitatni ennek aktuális kérdéseit" - jelentette ki Sojgu.

Az orosz védelmi tárca vezetője hangsúlyozta, hogy Irán Oroszország stratégiai partnere a Közel-Keleten. "Az orosz-iráni kapcsolatok dinamikusan fejlődnek a védelem területén" - tette hozzá.

Az IRNA hivatalos iráni hírügynökség szerint "a védelmi diplomácia fejlesztése", "a kétoldalú együttműködés kibővítése" és "a veszélyek közös elhárítása" szerepel a tárgyalások napirendjén.

Iránt a nyugati országok azzal vádolják, hogy nagy mennyiségben szállít támadó drónokat Moszkvának az ukrajnai háborúhoz, amit Teherán tagad.

Márciusban Irán bejelentette, hogy szerződést kötött SzU-35 típusú orosz harci gépek vásárlásáról Moszkvával.

Szergej Sojgu és küldöttsége Mohammad Bagerin kívül más iráni katonai vezetőkkel is tárgyal.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!