Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Ezúttal a Hokkaidó szigetén található csitoszei új reptéren történt baleset.
A Korean Air egyik repülőgépe kedden a Japán északi részén fekvő Hokkaidó szigetének egyik repülőterén, sűrű havazás közepette összeütközött a Cathay Pacific gépével – írja a CNN hozzátéve, hogy az incidens alig néhány héttel a Tokióban történt halálos kimenetelű repülőgép-ütközés után történt.
A hokkaidói Csitosze új repülőterén (CTS) történt ütközésben, amely délután fél hat körül történt, a repülőtér üzemeltetője szerint nem történt sérülés. A Korean Air gépén 289 utas és a személyzet tartózkodott – közölte a csitoszei tűzoltóság, míg a Cathay Pacific gépe üres volt.
Kedden mindkét légitársaság megerősítette az incidenst a közösségi médiában, a Korean Air azt mondta, hogy az egyik repülőgépe "érintkezett" a Cathay gépével a tolatás során, és hozzátette, hogy "együttműködik minden illetékes hatósággal".
A Cathay Pacific közölte, hogy repülőgépe "abban az időben álló helyzetben volt, sem ügyfelek, sem személyzet nem tartózkodott a fedélzeten", amikor "összeütközött a Korean Air A330-asával, amely éppen gurult mellette".
A repülőtéri közlekedésbiztonsági kérdések azt követően kerültek az érdeklődés középpontjába Japánban, hogy január 2-án halálos kimenetelű ütközés történt a tokiói forgalmas Haneda repülőtéren, amikor a Japan Airlines egyik gépe lángba borult, miután összeütközött a parti őrség gépével. A baleset több halálos áldozatot is követelt.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.