Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A nagyobb német pártok megállapodtak: a bizalmi szavazás december 16-án, az előrehozott választások február 23-án lehet.
A nagyobb német pártok, a szociáldemokraták (SPD), a Kereszténydemokrata Unió (CDU) és a Keresztényszociális Unió (CSU) pártszövetsége a Zöldek bevonásával kedden megállapodott a bizalmi szavazás és az előrehozott választások lehetséges időpontjáról, miután szétesett a német kormánykoalíció.
Olaf Scholz szociáldemokrata kancellár az elképzelések szerint december 16-án fog bizalmi szavazást kezdeményezni a német szövetségi parlament alsóházában (Bundestag).
Amennyiben a várakozásoknak megfelelően nem kap majd többséget, a kabinet a február 23-i dátumra tesz javaslatot Frank-Walter Steinmeier államfőnek az előrehozott választások megtartásához.
Rolf Mützenich, az SPD frakcióvezetője megkönnyebbülten nyilatkozott az egyezséget követően. “Most végre eltávolodhatunk a választási időpont körüli áldatlan diskurzustól, és arra összpontosíthatunk, ami végtére jót tesz országunknak” – tette hozzá.
Friedrich Merz, a CDU/CSU jobbközép pártszövetség frakcióvezetője “jó megoldásról” beszélt annak ellenére, hogy – mint fogalmazott – korábbi választási időpontot is el tudott volna képzelni.
Az országban az után alakult ki koalíciós válság, hogy Olaf Scholz szociáldemokrata kancellár és a Német Szabaddemokrata Pártot (FDP) vezető Christian Lindner pénzügyminiszter között vita alakult ki a gazdaság- és költségvetési politika jövőbeni irányvonaláról, és Scholz a múlt héten menesztette Lindnert a kabinetből. Ezután Christian Dürr, az FDP frakcióvezetője bejelentette, hogy pártjának valamennyi minisztere benyújtja lemondását. Ezzel a kormány kisebbségbe került.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.