Meghalt az ukrán fogságba esett észak-koreai katona
A katonát december 26-án ejtették foglyul, de belehalt súlyos sérüléseibe.
HVG
Az oroszok oldalán harcoló észak-koreai katonát ejtett foglyul Ukrajna – közölte pénteken a dél-koreai hírszerzés, amely az információt egy szövetséges ország hírszerző ügynökségén keresztül erősíttette meg. Erről az AFP számolt be. A hírügynökség forrása szerint a katonát az ukrán hadsereg ejtette foglyul, de az nem ismert, hogy hol.
A dél-koreai hírszerző szolgálat pénteken azt közölte, hogy a sebesült észak-koreai katona meghalt. A Yonhap dél-koreai hírügynökség által idézett közlemény szerint “egy szövetséges hírszerző ügynökség megerősítette, hogy a december 26-án élve elfogott észak-koreai katona belehalt súlyos sérüléseibe.”
Néhány napja Volodimir Zelenszkij ukrán elnök azt mondta, közel háromezer észak-koreai katona vesztette életét vagy sebesült meg azóta, hogy csatlakoztak a harcokhoz. A dél-koreai hírszerzés korábban ezer főre becsülte az észak-koreai veszteséget, hozzátéve, hogy a magas szám annak köszönhető, hogy ismeretlen terepen harcolnak, és nincs tapasztalatuk a dróntámadások kivédésében. A dél-koreai törvényhozás egy tagja a hírszerzés tájékoztatója után úgy fogalmazott, hogy az oroszok „feláldozható frontvonalbeli támadó egységekként” tekintenek az észak-koreai katonákra.
Az észak-koreai állami média pénteki beszámolója szerint Vlagyimir Putyin orosz elnök újévi üzenetet küldött Kim Dzsongun észak-koreai vezetőnek, amelyben úgy fogalmazott, hogy a két ország kapcsolata „felemelkedett”, miután júniusban Phenjanban megállapodtak a katonai együttműködésről.
Amerikai illetékesek is megerősítették, hogy észak-koreaiak is voltak azok között a katonák között, akik a napokban az oroszországi Kurszk térségében életüket vesztették egy brit manőverező robotgépekkel végrehajtott ukrán támadásban. Közben az is kiderült, hogy a Putyin segítségére vezényelt távol-keleti katonák zsoldja leginkább Kim Dzsong Un diktátort és környezetét gazdagítja.
Év végén élesedne az unió erdőirtás ellen fellépő kereskedelmi rendelete, ami a világ két kedvenc barna babján túl még további öt termékcsoport behozatalát szabályozná. Sokak szerint a hatályba lépést halasztani kellene, vagy inkább hagyni az egészet a fenébe.
A zenészek nem küldhetik azt az üzenetet, hogy nem érdekli őket, mi történik az országban, ahol játszanak – ezzel magyarázta Schiff András, hogy nem lép fel az Egyesült Államokban.