Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Pénteken halálra ítélték, hétfőn pedig végre is hajtották az ítéletet a 62 éves férfival szemben.
Pénteken halálra ítélték, majd hétfőn ki is végezték azt a 62 éves kínai férfit, aki tavaly novemberben a tömegbe hajtott a Kína déli részén található Csuhaj városában – számolt be a Xinhua kínai állami hírügynökség. A férfit a közbiztonság veszélyeztetése miatt ítélték el, egyúttal megfosztották politikai jogaitól. Az ítélethirdetésen az áldozatok családjai is részt vettek.
A most kivégzett sofőr 35 embert gázolt halálra, 43-at pedig megsebesített a novemberi támadás során. A korábbi hírek szerint a férfi válását követő elkeseredettségében döntött úgy, hogy a tömegbe hajt, miután elégedetlen volt a vagyonrendezés eredményével.
A 62 éves férfi novemberben egy sportközpont futópályájára hajtott, majd elgázolta az ott tartózkodókat. A támadás Kína legnagyobb polgári és katonai légibemutatója előtt, a fokozott biztonsági készültség ellenére történt. Az esetet követően a kínai hatóságok megpróbálták cenzúrázni az esetről szóló híreket, videókat és hozzászólásokat.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.