Egy kétéves amerikai kislányt és egy négyéves rákos kisfiút is kitoloncolhattak az Egyesült Államokból
Egy egyéves gyermek édesanyját is letartóztatta, majd kitoloncolta az amerikai bevándorlási hivatal.
hvg.hu
Az amerikai bevándorlási hivatal (Immigration and Customs Enforcement – ICE) az elmúlt napokban kitoloncolta egy egyéves kislány kubai születésű édesanyját, valamint egy 2, egy 4 és egy 7 éves, amerikai állampolgársággal egyaránt rendelkező gyermeket is a hondurasi születésű szüleikkel együtt, írja az AP News az érintettek ügvédeire hivatkozva.
A nőket állítólag akkor tartóztattak le őket, amikor ügyintézés miatt megjelentek a hivatal irodájában, nem is adtak nekik lehetőséget arra, hogy egyeztessenek az ügyvédeikkel vagy családtagjaikkal, szinte azonnal kitoloncolták őket. Gracie Willis, a National Immigration Project munkatársa szerint még arra sem volt igazán módjuk, hogy eldöntsék, akarják-e, hogy a gyerekek az Egyesült Államokban maradjanak.
Mint az AP News írja, az egyik hondurasi születésű édesanya éppen újabb gyermekével várandós, a négyéves kisfiú, aki szintén kitoloncoltak, pedig a rák egyik ritka fajtájában szenved. Emellett a kétéves kislány apjának ügyvédei szerint a férfi szerette volna, hogy a gyermek vele és családjával marad az Egyesült Államokban, de az ICE állítása szerint az édesanyja magával akarta vinni őt. Az apa jogi képviselői szerint így akarják rávenni a férfit arra, hogy feladja magát. Az ügyben május 16-án tartanak meghallgatást.
Ami a kubai édesanyát illeti, az ügyvédje szerint még mindig szoptatja kislányát, akik rohamok kínoznak. Az ügyvéd ugyan megpróbálta hivatalos úton megakadályozni a kitoloncolást, de a hivatal szerint ügyfele akkor már nem tartózkodott az Egyesült Államokban, ő azonban ezt nem tartja valószínűnek. „Szerintem meg van határozva, hogy naponta hány embert kell kitoloncolniuk, és őszintén szólva nem érdeklik őket a körülmények” – nyilatkozta Claudia Cañizares.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”