Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Nincs pénz elköltözni a szülőktől, egyre később lesz a fiataloknak saját lakásuk.
Már elmúlt 27 éves az átlagos magyar, amikor elköltözik a szüleitől – derül ki az Eurostat összesítéséből. A 27,4 éves magyarországi átlag nem is kirívó európai szinten: az átlagos európai 26 éves, amikor különköltözik.
A magyar férfiaknál 28,8, a nőknél 26 év az az átlagéletkor, amikortól már nem a szüleikkel élnek.
Az jól látszik az adatokon, hogy a legtöbb esetben a pénz dönt arról, mikor vághat bele az ember a különköltözésbe: a legkorábban a svéd, a dán, a luxemburgi és a finn fiatalok önállósodnak, alig 21 évesen. A legtovább a máltaiak, a horvátok, a szlovákok és az olaszok maradnak a szüleikkel, ők 30-32 évesen költöznek el.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A szexet kínálók és a digitális izgalomra vágyók Covid alatti egymásra találása röpítette az egekbe az OnlyFanst, melyen most jó pénzért túladna a nyilvánosságot kerülő tulajdonosa.
A Tisza Párt elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Az „aki akar, az dolgozhat” kijelentés ugyanakkor számos vidéken nem több, mint hiú ábránd.
Többek között Dés László, Presser Gábor, Spiró György is felszólalt a terroristákat éltető északír raptrió koncertje ellen.