Vagyonnyilatkozatok 2019
Örök vita marad már Magyarországon: mit ér egy képviselői-, kormányfői-, jegybankelnöki- vagy bármilyen vagyonnyilatkozat? Sokak szerint semmit, és nem véletlenül gondolják ezt így. Ettől azonban a dokumentumok január 31-ig még elkészülnek, mi pedig megmutatjuk, mit állítanak önmagukról az érintettek. Aztán hátha egyszer mégis kiderül, ki és mit hazudott - ha hazudott.
Háromszázezer forinttal csökkent a családi házukra terhelt jelzálog, a tavalyi 15 és félmillió forint helyett 15, 2 millió forint van bejegyezve az ingatlanra, amelyet még 2011-ben vásárolt a hétgyermekes család, és amelynek felerészben Márki-Zay Péter a tulajdonosa.
Márki-Zay Péter tavaly márciusban nyilatkozott először vagyonáról, miután február 25-én polgármesterré választották Hódmezővásárhelyen. A politikus a vagyonbevallásába ekkor is beírta a könyv- és éremgyűjteményét is, a legfrissebb nyilatkozatban már ezek értékeit is szerepelteti: a kétezer darabos könyvgyűjteményének becsült értéke egymillió forint, míg az érmek 765 ezer forintot érnek.
Míg tavaly Márki-Zaynak négy és félmillió forint megtakarítása volt számlán, 132ezer forint pedig devizában, az idén devizája már egyáltalán nincs, a banki követelése pedig 500 ezer forintra csökkent. Önkéntes nyugdíjpénztári megtakarítása a tavalyi hétmillióról hétmillió ötszázezer forintra nőtt.
Gépkocsi továbbra sincs a nevén, és gazdasági társaságban sincs sem érdekeltsége, sem jövedelme, nem származik semmilyen cégből, egyetlen bevételi forrása a polgármesteri fizetése, ami bruttó 997 200 forint. Így ahogy már a tavalyi nyilatkozatok alapján kiderítette az Átlátszó, a megyei jogú városok polgármesterei között Márki-Zay Péternek van a legkisebb vagyona, jövedelme, de a legtöbb gyermeke.
Márki-Zay Péter tavaly felesége és gyermekei vagyoni helyzetéről szóló nyilatkozatokat is nyilvánossá tette, most ilyet nem találtunk.