Jobb üzlet a klímavédelem a gyógyszergyártásnál Németországban

Németországban nagyobb forgalmat bonyolítanak a klímavédelemmel foglalkozó vállalatok mint a gyógyszeripar – derül ki a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis adataiból.

  • unknown unknown
Jobb üzlet a klímavédelem a gyógyszergyártásnál Németországban

Német vállalatok klímavédelmi termékekkel és szolgáltatásokkal 45,5 milliárd euró forgalmat bonyolítottak 2011-ben, szemben a gyógyszeripari vállalatok 39,8 milliárd eurós forgalmával.

A statisztika a klímavédelem körébe tartozónak tekint minden olyan gazdasági tevékenységet, ami közvetlenül hozzájárul a légtérkárosító gázok kibocsátásának csökkentéséhez vagy megszüntetéséhez. Ebbe a kategóriába tartozik még a megújítható energiaforrásokat hasznosító, az energiafelhasználás hatékonyságát javító, illetve energiatakarékos berendezések gyártása és üzembe helyezése is.

A klímavédelmi tevékenységi körön belül a legnagyobb forgalmat a napenergia ágazat bonyolította, 14,3 milliárd eurót, az energiahatékonyság javítását elősegítő berendezések és szolgáltatások 9,2 milliárd euró, a szélerőművek gyártása és üzembe helyezése pedig 8,3 milliárd euró forgalmat ért el.

A klímavédelemmel kapcsolatos gazdasági tevékenység teszi ki a környezetvédelem 66,9 milliárd eurós forgalmában oroszlánrészét, 68 százalékát.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Mennyit ér a cégem?

A cégértékelés egy bonyolult, összetett folyamat, vannak azonban széles körben elfogadott értékelési módszerek, amelyek erre alkalmazhatók.

Ez hangzott el a Putyin-Trump sajtótájékoztatón

Az együttműködés fontosságát hangsúlyozta Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump amerikai elnök is a pénteki alaszkai orosz-amerikai csúcs után tartott sajtótájékoztatón, ám részleteket egyikük sem árult el. Trump viszont már Vlagyimirnek hívja a „nagyszerű politikusnak” nevezett orosz vezetőt.