Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A Kossuth tér, a Várkert Bazár, a Ludovika főépület, a Pesti Vigadó, valamint a Zeneakadémia épületének „újszerű látásmóddal történő bemutatása” volt a feladata azoknak a hivatásos, illetve amatőr fotósoknak, akik részt vettek a „Megújult Műemlékek Friss Szemmel” címmel, a Magyar Építőművészek Szövetsége és a Miniszterelnökség által kiírt közös építészeti fotópályázaton. Az Orbán-kormány által felújított épületekről készült művek közül a győzteseket neves szakmai zsűri (többek közt Bujnovszky Tamás, Szentiváni János, illetve Szél Ágnes részvételével) választotta ki. A pályázat fővédnöke Fürjes Balázs kormánybiztos volt. Íme, a pályázat helyezettjei, akik között három millió forintot osztottak ki, és néhány kedvencünk.

Kossuth tér, Dr. Tóth-Piusz István, 1. helyezett
Dr. Tóth-Piusz István
Kossuth tér, Szombati Éva, 2. helyezett
Szombati Éva
Pesti Vigadó, Riesz Abigél, 1. helyezett
Riesz Abigél
Pesti Vigadó, Kompos Krisztián, 2. helyezett
Kompos Krisztián
Várkert, Füleky Adrienn, 1. helyezett
Füleky Adrienn
Várkert, Woog Attila, 2. helyezett
Woog Attila
Zeneakadémia, Tóth Ildikó, 1. helyezett
Tóth Ildikó
Zeneakadémia, Kiss Norbert, 2. helyezett
Kiss Norbert
Zeneakadémia, Bedő Márton, 3. helyezett
Bedő Márton
Ludovika, Dőry Bálint 2. helyezett
Dőry Bálint
Kossuth tér, Burkovics István, fővédnöki különdíj
Burkovics István
Kossuth tér, Vogt Gergely, díjazott
Vogt Gergely
Közönségdíj, Zeneakadémia, Kiss Norbert
Kiss Norbert
Pesti Vigadó, Vad Gábor, fővédnöki különdíj
Vad Gábor
Pesti Vigadó, Zoboki-Barát Adrienn, díjazott
Zoboki-Barát Adrienn

Kövessenek minket a Facebookon is!

hvg.hu Nagyítás

100 éves házak Budapesten – Nagyítás-fotógaléria

A Budapest100 elnevezésű program keretében a főváros évszázados épületeit lehetett megnézni. Ha lemaradt róla, akkor most bepótolhatja. Legalábbis megnézheti képeinket. Házak a múlt század árnyékából a Szellemkép Szabadiskola diákjainak fotóin.

hvg.hu Nagyítás

Bejártuk: nézze meg velünk az új Zeneakadémiát! - Nagyítás-fotógaléria

Liszt Ferenc születésnapjára nyitják meg a Zenekadémia három éve bezárt kapuit. A szecessziós épületről lekaprták a szocialista idők festékrétegeit, így száz éves cirádákra és színekre bukkantak a restaurátorok. A koncertkedvelők örülhetnek, az autósok viszont utálni fogják a Liszt Ferenc téri átalakításokat. A hvg.hu bejárta az felújított épületet.

hvg.hu Nagyítás

Mi lett veled, Várbazár? - Nagyítás-fotógaléria

A Várkert Bazár felújításának befejezését ugyan szeptember végére ígéri a kormány, az első ütem azonban már elkészült, és három nappal a választás előtt Orbán Viktor átadta azt. A fejlesztések második ütemében augusztus 28-ig befejezik a multifunkcionális rendezvényterem és a mélygarázs munkálatait, valamint a budavári királyi kertek rekonstrukcióját. A Várbazár 1875 és 1883 között, Ybl Miklós tervei alapján épült. Eredetileg kereskedelmi funkciót töltött be, árkádsorai üzletekkel voltak tele, majd szobrászműhellyé alakultak át. A bazár a második világháború alatt súlyosan megrongálódott. Itt működött 1961 és 1984 között a Budai Ifjúsági Park, népszerű nevén az "Ifipark", mely hamar a budapesti fiatalok kedvenc szórakozó helyévé vált, mígnem 1984-ben a feljáró kőkorlátjának leomlása miatt bezárták. 1996-ban felkerült a World Monuments Fund (WMF) műemlékvédő szervezetnek a világ száz legveszélyeztetettebb műemlékeit nyilvántartó listájára. A Várbazár felújításáról 2011. november 9-én döntött a kormány. Képgalériánk a Várbazár elmúlt százhúsz évét mutatja be.

hvg.hu Nagyítás

Íme, a megújult Kossuth tér – Nagyítás-fotógaléria

Ilyen lett az új Kossuth tér, amelyet szombattól az autók helyett a gyalogosok és a kerékpárosok vehetnek birtokba. Az 55 ezer négyzetméternyi új térkőburkolat egyes részein a nyári melegben párásítóberendezések hűsítik a levegőt. Megújult és a végleges helyén áll József Attila szobra és a Rákóczi-emlékmű, a Kossuth-szoborcsoport főalakja már a helyére került, a következő hónap feladata a nyolc mellékalak elhelyezése lesz. Öntés alatt áll az Andrássy- és a Tisza István-szobor, amelyek a tervek szerint május végére foglalhatják el végső helyüket a már elkészült talapzatukon. Az új országzászló a tér közepén kapott helyet: a 33 méter magas, tűhegyes árbocon egy 28 négyzetméteres zászló fog lobogni, az Országház felújított homlokzatának látványát visszatükröző vízfelület gazdagítja majd, s akadályozza meg a térre történő behajtást; a villamos kivételével teljes mértékben megszűnik az átmenő forgalom. Wachsler Tamás beszámolója szerint a több mint 23 ezer négyzetméternyi zöldfelületből 11 ezer 800 négyzetmétert borít gyepszőnyeg. A parkosított részeken 133 fát és 92 ezer darab cserjét ültettek. Az építkezés során 50 ezer köbméter betont öntöttek be, a mélygarázs kialakításához 120 ezer köbméter földet mozgattak meg, a térrendezéssel még további 40 ezret. Háromezer tonna betonacélt használtak fel, 150 km elektromos kábelt és 3 km víziközmű-vezetéket fektettek le. Több mint ötszáz kamion szállította a 24 ezer tonna kőelemet, összesen 2,5 millió darab térburkoló követ raktak le a munkások.