Tömegsírra bukkantak Irakban
Tizenhét holttestre bukkantak iraki katonák egy tömegsírban szerdán Bagdadtól északra.
Tizenhét holttestre bukkantak iraki katonák egy tömegsírban szerdán Bagdadtól északra.
Akár több mint ezer csontvázat rejthet egy tisztás Finnország délkeleti részén. Szakértők próbálják kideríteni, hogy finn dezertőrök, szovjet forradalmárok, vagy orosz hadifoglyok maradványai pihennek a föld alatt. A rejtélyre hamarosan fény derül, régészek ugyanis újra felássák a kemping területét.
A Moszkvában talált emberi maradványokról az első szakértők úgy vélték, hogy az 1930-as évek repressziónak áldozatait találták meg, az ügyészség nyomozati bizottságának nézete szerint a 34 személy jóval – mintegy 200 évvel – korábban hunyt el. De lehet, hogy 1917-ben.
Több mint 18 ezer áldozat földi maradványait hantolták ki különböző tömegsírokból az elmúlt tíz évben Boszniában - vált ismertté szerdán.
Miközben országa zuhanórepülésbe kezdett, Donald Trump legutóbbi hétvégéje Floridában nem csak golfozásról, de pénzszerzésről is szólt. A republikánusok közül is egyre többen kérdezik: meddig lehet még büntetlenül összemosni az állami és magánérdeket, és vajon hol húzódik az amerikai demokrácia tűréshatára?
Donald Trump azoknak az erősembereknek az élén áll, akiket a hatalmi ágak szétválasztása. Erről beszélt a bécsi Kuriernak Wolfgang Merkel német demokráciakutató, aki régóta úgy véli, hogy a „demokrácia hanyatlik”.
Biztosabban érkezik a mentő, nem téved el a rendőr – legalábbis ha elég okos a bajba jutott ember telefonja. Idehaza a vészhívások nagyjából harmadánál már automata továbbítja a helyadatokat.
Az Ukrajnában elkövetett háborús bűnök feltárása, a mediterrán térségben zajló embercsempészet és emberkereskedelem, a Észak-Oszétiában elkövetett háborús bűnök ügye is a Nemzetközi Büntetőbíróság előtt van – a háborús bűncselekmények feltárásának teljes rendszerét érintheti, ha Magyarország mellőzi a Benjámin Netanjáhú ellen kiadott elfogató parancsot.
Bár korábban áltudománynak bélyegezték a fiziognómiát, azaz következtetések levonását valakinek a személyiségére az arcvonásaiból, a mesterséges intelligencia (MI) legfejlettebb formái miatt manapság újra felkapták a módszert.
Mi ez a nagy visszavonulási hullám? Egyre több popsztár vonul el pihenni a sikerei csúcsán, de nemcsak zenészek, művészek érzik, hogy szükségük van egy kis szünetre, hanem „civilek” is. Kiégés, kapunyitási pánik, az alkotói nyugalom keresése – mi állhat a háttérben? Miért extra gyorsak manapság a sztárkarrierek, és miért egészen más ma híresnek lenni, mint valaha? Mit tanulhatnak a zenészek példájából a rajongók?