Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A vírus kódolva van, a gazdagság nem ellenszer, a baj összehozza az addig sosem beszélgető embereket, a járvány ellen küzdőket megtapsolják. Nemzetközi körkép a világjárványról.
Az egész világon Kínában tűnik a legszigorúbbnak az ellenőrzés, az ország politikai berendezkedéséhez illően. Az ott élők mobiltelefonos applikáción keresztül kaptak egy kódot, amely zöld, ha minden rendben van, narancssárga, ha fennáll a veszély, hogy koronavírussal fertőződhettek, és piros, ha a betegség tüneteit mutatják. Az értékelés egy digitális kérdőív kitöltése után születik meg, amit háromnaponta meg kell ismételni.
Ha valaki lemegy vásárolni vagy ügyet intézni – amit a fertőzések számának esésével most már mindennap megtehet –, a bejáratoknál QR-kód-olvasóval ellenőrzik a telefonját, és ettől függően engedik be. A külföldi sajtóban sokat emlegetett arcfelismerő rendszer viszont nem működik, mert az emberek 90 százaléka még mindig maszkot hord. Ha nem teszi, akkor kemény bánásmódra számíthat – ezt láthatják az alábbi videóban is. A CBS helyi tudósítója ismerteti azt a hihetetlennek hangzó hírt is, hogy
a kínai hatóságok hétfőn csak egyetlen új koronavírusos esettel találkoztak (kedden 13-mal).
A tudósításban beszámolnak egy másik csodálnivaló dologról, hogy Dél-Koreában napi tízezer teszt elvégzésével sikerült megfékezni a járvány terjedését (összehasonlításul: Magyarországon mindeddig 1800-at):
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.