A volt szocialista országok előnye, hogy az emberekben még megvan a rutin a válsághelyzetek kezelésére. Legalábbis Barbu Mateescu román szociológus ezzel példálózik. Ceausescu idején még az 1980-as években is élelmiszerhiány tette találékonnyá az embereket. Az egészségügyi ellátás pedig ma is olyan, hogy az emberek inkább betartják a korlátozásokat, nehogy kórházba kelljen kerülniük (ez idehaza sincs másként).
Szerepet játszik az is, hogy a riasztó olasz példa nyomán Kelet-Közép-Európa és a Balkán több országában viszonylag hamar vezettek be korlátozásokat. A londoni The Economist cikke annak alapján sorolja egy csoportba Románia mellett Szerbiát, Görög-, Horvát- és Lengyelországot (Magyarországot nem említi), hogy ott az emberek nemigen bíznak sem polgártársaikban, sem a kormányban. Ez indokolhatja, hogy – például Svédországgal ellentétben – szigorú intézkedéseket vezettek be. Viszont eddig kevesebb áldozata is van a járványnak.
Milyen alapon válogat a koronavírus? Még a tudósok sem tudják, de már kutatják
A sűrűn lakott New Yorkban pusztít a koronavírus, Delhiben alig. Az elöregedett Észak-Olaszországban sokan haltak meg, Japánban nem. A forró afrikai országokban kevés a beteg, Brazíliában sok.

Trump beváltotta a fenyegetőzését, 30 százalékos vámot vet ki az EU-ra
Mexikót is hasonló vámokkal sújtja az amerikai elnök.
Még ki sem hallgatták a NER-es sztárpapot, aki meztelenre vetkőztetett védenceit masszírozta a gyanú szerint
Az Air India-gép egyik pilótája megkérdezte a másiktól, hogy miért zárta el az üzemanyag-adagolót
A másik azt válaszolta, hogy ő nem tett ilyet.
Csúcsra járatta a valóság meghajlítását a FIFA elnöke, de a klubvilágbajnokság súlyos problémákra világított rá
Gianni Infantino komolytalan dicshimnuszairól, a felemás színvonalú meccsekről, nevetséges jegyárzuhanásokról, kizsigerelt játékosokról és persze a torna döntőjének két résztvevőjéről is szó lesz.