Tóta W.: Állig fegyverben, tátott szájjal

5 perc

2020.09.15. 08:15

Ránk engedik a vírust fék nélkül. Ez nem a svéd modell: arra mi alkalmatlanok vagyunk. Vélemény.

Óvnám attól a laikusokat, hogy gyorstalpalón virológussá képezzék át magukat – intett a miniszterelnök, miután közölte, hogy a nemzeti konzultáción az emberek elmondták, milyen járványstratégiát tartanak helyesnek.

Ők nyilván már korábban, nappalin átképezték magukat.

A nép nem akar újabb karantént, sokan már a maszkot sem viselik el, szuverenitás-kérdés ez számukra, és abban mi világelsők vagyunk. Rájuk senki se kényszerítsen szájkosarat, már az is sértő, hogy "zsebkendőbe köhögj-tüsszents". Inkább aggódnak a gazdaságért, a munkahelyekért; az országnak működnie kell.

Ahogy politikai kockázat lett volna tavasszal mérsékelni a pánikot és ellenállni neki, úgy rizikós lenne most szembemenni a karanténfáradtsággal, és okosabbnak lenni a népnél.

Ezenkívül akkor nem tudtuk, mivel állunk szemben, mostanra viszont megismertük a kórt, felfegyverkeztünk ellene, a betegeket meggyógyítjuk – így Orbán. Jut mindenkire kétszáz lélegeztetőgép, annyi van, hogy a Balatont akváriummá bugyborékoltathatjuk velük.

Balavány: Ne a virológusok mondják meg, mit csináljunk!

Meg kell tenni mindazt, amit a járvány ellen megtehetünk - addig a határig, ahol még nem okozunk több kárt a védekezéssel, mint amennyit a fertőzés okozna.

Tehát átengedik rajtunk a vírust, már fék nélkül, lesz, ami lesz. De ez sejthető volt a katonai nyelvezetből. Amikor mi állig felfegyverkezve szembeszállunk valamivel, akkor az a valami kisvártatva feldúlja az országot, és lassítás nélkül megy tovább minimum Bécsig.

Most már bátran nézhetünk elébe minden orosz harckocsitámadásnak. Magyar szívvel és harcias akarattal várjuk a támadást. Ha kedvük van, jöjjenek. Ha komolyan támadnak, akkor majd meglátják, hogy milyen erősek vagyunk

– írta vitéz Szabó László vezérőrnagy, Voronyezsben, 1943. január 9-én, állig fegyverben.

A betegeket nem gyógyítjuk meg. Meggyógyulnak maguktól, vagy meghalnak. Nincs ugyanis gyógyszer. A tavaszi halálozásokat sem a felszerelés hiánya okozta – néhány gócot leszámítva –, hanem az, hogy a vírusnak van egy halálozási rátája, és aki beleesik, azt a lélegeztetés és a gondos kezelés megmentheti ugyan, de erre nincs semmi garancia.

Augusztusban már úgy ment a buli, mintha mi sem történt volna, megteltek a strandok itthon és az Adrián, orr alá, nyakra, zsebbe csusszantak a maszkok. Szeptemberben kinyitottak az iskolák. A tesztelést szándékosan visszafogják. Volt iskola, amely saját költségre letesztelt mindenkit, az eredmény: 15 százalék fertőzött. Holnapra húsz lesz vagy huszonöt. Már hazavitték a vírust szüleiknek, azok a munkahelyükre, tovább a nagyszülőknek, szülinapra, vendégségbe. A fertőzés ketyeg, lappang és terjed, százezernyi tüdőből. A mai szaporulat októberre vágja ki magát a falóból, és áll neki a mészárlásnak.

Hont András: Vírus a satuban és egyéb furcsaságok

A koronavírus elleni hazai védekezési intézkedésekkel az a legnagyobb baj, hogy Vajna Tímea megnyilvánulása járványügyben alig hülyébb, mint az ország miniszterelnökéé vagy az orvosi kamara elnökéé. Vélemény.