Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Bár úgy néz ki, hogy Trump alulmarad a Fehér Házért folyó küzdelemben, a populizmus azonban nem került két vállra, sőt az eredmény inkább azt mutatja, hogy nagyon is életképes ez a megosztó politikai irányzat, és nem csak Amerikában – írja a több mint 160 éves tengerentúli politikai hetilap, a The Atlantic.
A polgárok nem csupán Trumpról nyilvánítottak véleményt, a választás egyben teherpróbát jelentett világszerte a populizmus számára, miközben tarol a járvány, amely lidércnyomás az illiberális pártok számára, hiszen alátámasztja, milyen fontos a szakértelem, ugyanakkor háttérbe szorítja az olyan jól fizető koncot, mint pl. a bevándorlás.
Az amerikai elnök ezzel együtt képes volt a korábbihoz hasonló kampányt elővezetni, azaz kirohant a „mély állam” ellen, ostorozta a szakértőket és simán átlépett olyan demokratikus elveken, mint a hatalom békés átadása. Vagyis nem igazolódott be, hogy a politikai demagógia kérészéletű, és hogy a populisták lebőgnek, amint hatalomra kerülnek, mert alkalmatlanok a kormányzásra. Mi több, képesek kívülállóként beállítani magukat, miközben valójában részévé váltak az általuk hevesen támadott elitnek.
Az elnök mellett Amerikát is választanak maguknak Trump és Biden szavazói
Markánsan eltérő jövőt kínál a szavazóknak Donald Trump és Joe Biden, bár az előbbi spórol a konkrétumokkal, az utóbbi pedig tesz néhány beválthatatlan ígéretet is.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.