Drámai véget ért az Eszenyi-korszak a Vígben

8 perc

2020.03.19. 17:40

A volt és a jelenlegi társulat fellépése vezetési stílusa ellen ellehetetlenítette az igazgató helyzetét, és végül ezt ő is belátta. Lemondott, és a színházat is otthagyja. De hogyan lett Eszenyi Enikőből, a hatalomnak beszólogató igazgatóból a Fidesz kedvence, és miért nem mertek sokáig szembeszállni vele a munkatársai?

245 vígszínházi munkatárs kérte a főpolgármestertől, hogy vizsgálja ki a teátrumban történt  abúzusokat és hatalommal való  visszaéléseket – ez lehetett az a pont, amikor Eszenyi Enikő igazgató végre belátta, fel kell adnia a küzdelmet, és a Facebookon bejelentette, „a magam és mások méltóságának megőrzése érdekében” lemond a Vígszínház vezetéséről, és visszavonja a pályázatát.

Eszenyi Enikő visszavonja a pályázatát és befejezi vígszínházi munkáját

"Maga és mások méltóságának megőrzése érdekében" befejezi munkáját az általa tizenegyedik éve vezetett Vígszínház élén Eszenyi Enikő - írta az igazgató közleményében. Lemondását számos egykori társulati tag és a színház néhány jelenlegi alkalmazottjának együttes kiállása előzte meg, sokak szerint Eszenyi vezetői stílusa elviselhetetlen közeget teremtett a színházban.

Ahogy az eddigi megnyilatkozásaiban, lemondásakor sem tanúsított megbánást, nem kért elnézést, eszében sem volt elszámolni tetteivel, épp úgy, ahogy a szexuális zaklatásaiba belebukó elődje és mestere Marton László, vagy Kerényi Miklós Gábor, vagy Gothár Péter sem. Hozzájuk hasonlóan nem is igen értette, mi a baj azzal, hogy a művészetre és a Vígszínház érdekeire hivatkozva mások emberi, szakmai méltóságába tiportak bele nap mint nap, elüldözve félszáz embert a színházból - mint arról több tucat megszólaló, levélíró beszámolt az elmúlt hetekben.

Bár egy darabig úgy tűnt hiába derülnek ki egyre sötétebb dolgok a Vígszínház igazgatójáról, a szakmai szervezetek és a minisztériumába zárkózó kiérdemesült illuzionista, Fekete Péter kulturális államtitkár néma maradt.