Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Számos kultúrában pusztító éhínség idején szinte természetesnek hatott, hogy a közösség életben maradásáért az időseket magukra hagyják, és ezzel is kevesebb lett az éhes száj. Az ókortól a jelenkorig számos hagyományról maradtak fenn emlékek, ahogy még Erdélyből is származik legenda az öregek halálba kényszerítéséről.
Feláldozzuk-e az öregeket a gazdaság újraindításáért? – egyre több országban hangzik el ez a kérdés. Az Egyesült Államokban Dan Patrick 70 éves texasi alkormányzó már március végén kirobbantotta erről a vitát, miután a Fox tévében kifejtette: szívesen lemond az életéről, hogy megmentse a gazdaságot az unokáinak, s szerinte ezt megteszi a többi amerikai nagyszülő is. Tennessee-ben pedig a gazdaság újraindításért tüntetők transzparenseken is követelték, hogy a gyengék áldozzák fel magukat a gazdaság helyreállításáért.
USA: újabb karanténellenes tüntetések
Ahol lazítottak a szabályokon, ott megnőtt a fertőzések száma.
Az öregek feláldozása a közösség életben maradásáért a folklórban megőrződött hagyományok szerint nem példa nélküli a történelemben. Az időseket általában minden kultúra tiszteletben tartja, az ősiekben gyakran a Vének Tanácsa döntött az igazán fontos ügyekben. Mégis időről időre felbukkannak olyan történetek, amelyek arról szólnak, hogy az öregek a közösségért az életüket adják, és ha ezt nem teszik meg, akkor rákényszerítik őket.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.