Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Eddig minden posztján unalmasan és hatékonyan teljesített Jean Castex, akitől a kormányfői pozícióban is ezt várja Emmanuel Macron francia elnök. Na meg azt, hogy mindeközben ne homályosítsa el őt.
Jean Castex 55 éves francia köztisztviselő június elején végre hazamehetett Párizsból egy déli határon lévő kisvárosba, Prades-ba. Akkor már két hónapja nem látta a családját, és nem tudott eleget tenni polgármesteri kötelezettségeinek sem, pedig a szavazatok több mint 75 százalékával választották meg immár harmadszor a március közepén, még épp a karantén előtt lebonyolított első fordulóban. Április 2. óta azonban azzal foglalkozott, hogy miként oldják fel országszerte a koronavírus-járvány miatt elrendelt korlátozásokat úgy, hogy az ne legyen sem túl gyors, sem túl lassú, vagyis ne vonja maga után sem a fertőzések, sem pedig a gazdasági zuhanás erősödését.
A feladatra Édouard Philippe akkori miniszterelnök által felkért Castex egészségügyi, gazdasági, logisztikai szakértőkből szervezett csapatot. A néhány öreg róka mellett főleg fiatalokból álló 18 fős társaság a hét minden napján reggel nyolckor összeült, végigvette melyik területen mit kell, illetve lehet már meglépni, minden érintettel egyeztetve, a legfelső polcoktól a legalacsonyabbakig. A fontolva haladás jegyében végzett fokozatos lazítás eddig sikeresnek bizonyult, Castexet a sajtóban ráaggatott „Monsieur Déconfinement”, azaz
Szabadítás úr titulussal emlegették országszerte.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.