Fideszes belvillongás Siklóson: kirúgták a várfürdő üzemeltetőjét
A cég és az önkormányzat közt jogi csetepaté is kitört.
A cég és az önkormányzat közt jogi csetepaté is kitört.
Libanont egykor a Közel-Kelet Svájcának, Bejrútot Levante Párizsának nevezték. Ma megint háború dúl a története legsúlyosabb gazdasági-politikai válságába jutott országban.
A munkáshitel azt jelenti, hogy minden dolgozó fiatal, akár 17 éves kortól, kaphat négymilliót kamatmentesen. A tervet nyilván állati agyafúrtnak képzelik: behúzzák a fiatal választókat, és a pénz pedig majd… izé. Valahogy kihúzza a gazdaságot a kakiból? Mert ugye a fiatal vesz egy Playstationt, és… jó, hát akkor pont a japán gazdaságot fűti, na bumm. – Tóta W. kielemzi a magyar gazdaságpolitikát.
„Sok önarcképet készítettem, mert hullanak körülöttem az emberek, mint a legyek, végül senki sem marad, hogy megfessen, csak én magam” – ironizált a brit festőművész, Francis Bacon, akinek a műveiből a londoni The National Portrait Galleryben nyílt kiállítás.
Elérte már az emberiség a maximálisan lehetséges életkort, vagy még van hova fejlődni? Bár e kérdésről régóta tart a szakmai vita, tudósok ma inkább előbbit tartják valószínűnek, mivel az öregedést okozó élettani folyamatok kikapcsolása csodaszámba menne.
A Mundruczó-film forgatókönyvét is jegyző Wéber Kata drámáját, az Egy nő anatómiáját a Pesti Színház mutatta be.
Minden filmen nyomot hagyhat az eredménye a vitának, amelytől most egész Hollywood zeng: lassan már semmiség lesz egy elhunyt színészt megjeleníteni a vásznon. Ez viszont komoly etikai kérdéseket vet fel, miközben a jogalkotók próbálnak lépést tartani a technológia fejlődésével.