Lassabban fejlődnek a gyerekek, akik császármetszéssel jönnek a világra
Svéd kutatók egyelőre kis mintán vizsgálódtak, de az eredmény így is elgondolkodtató.
Svéd kutatók egyelőre kis mintán vizsgálódtak, de az eredmény így is elgondolkodtató.
Továbbra is sorjáznak az amerikai elnökválasztásról szóló elemzések a világlapokban. A Die Welt főszerkesztője szerint a választás kimenetele az elittel szembeni bizalmatlansági indítvánnyal ér fel. A lapot kiadó Springer-konszern vezérigazgatója szerint Trump győzelme esély Európa számára az európai-amerikai kapcsolat újraértelmezésére. A Frankfurter Allgemeine Zeitung azt írja, az amerikai polgárok nagyobb része nem kérte abból a status quóból, amit Kamala Harris jelentett. A Neue Zürcher Zeitung szerint Donald Trump kampánya Vlagyimir Putyin és Hszi Csin-ping kezére játszott. Trump győzelme a mai budapesti csúcson is érezteti majd hatását, írja a Times. Nemzetközi cikkválogatásunk.
Kell-e külön készülni a középiskolai felvételire, és ha igen, hogyan? Elég-e otthon gyakorolni, vagy érdemes előkészítő tanfolyamra járni? Szaktanárokat kérdeztünk a januári vizsga buktatóiról és a felkészülésről.
A 68 éves nyuszis márka nagy fellendülést vár a magyar üzletember 113 milliárd forintos befektetésétől. Sőt, jövő februárban még a magazin kiadását is újraindítja.
Többpólusú szerkezet felé halad a világ, és az EU-nak gyorsan önállósodnia kell, hogy megtalálja a maga szerepét ebben a felállásban, figyelmeztet véleménycikkében Andreas Ernst külpolitikai szerkesztő.
Joe Biden engedélyezte Kijevnek, hogy az oroszországi katonai célpontokra irányítsa az USA-tól kapott nagy hatótávolságú rakétákat, erről ír a Wall Street Journal és a Die Zeit. Michael Ignatieff volt CEU-rektor sajnálatosnak tartja, hogy a nyugati közvéleményt egyre kevésbé foglalkoztatja az ukrajnai háború. Európának sok pénzt kell áldoznia, ha bármilyen szerepet akar játszani az amerikai választás után még inkább átrendeződő világban, írja egy eszmetörténész a Spiegelben. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.