Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Míg a kórházakban az új jogállási szerződések megkötése zajlott viharos körülmények között, az orvosi munka másik frontján is nagy a káosz: a háziorvosok többségét is válaszút elé állította a kormány a járvány kellős közepén.
A lehető legalkalmatlanabb pillanat ez.
Most kellene hirtelenjében dönteni arról, hogy belépünk-e valamiféle szakmai közösségbe, miközben rengeteg munkát ad az oltási kampány, azújra növekvő számú koronavírusos beteg, az ezzel és más újonnan bevezetett jelentési kötelezettséggel járó adminisztratív teendők" - sorolja az alapellátási praxisközösségek létrehozását szabályozó kormányrendelkezéssel kapcsolatos aggályait a több bodrogközi kistelepülésen praktizáló Salamon Sándor háziorvos. „Mindezek tetejébe a részletek kidolgozását – vagyis hogy a mostani aláírásunkkal valójában mire is vállalunk kötelezettséget – csak 2021 végére ígéri az egészségügyi kormányzat. Meglehetősen életszerűtlen, hogy ilyen dologidőben nekiálljunk kollégákat keresni, akikkel ismeretlen feltételek mellett majd praxisközösséget alkothatunk” – teszi hozzá.
"Írjam alá, vagy kirúgnak" - Így ment a statáriális jogviszonyváltás a kórházakban
A világjárvány közepén pár napjuk volt tanulmányozni az eléjük tett szerződéstervezeteket új jogállásukról. Rosszabbkor nem is jöhetett volna a felfordulás.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.