Az Amazon ijesztő és lenyűgöző magánügyei – Jeff Bezos életútja, 6. rész
Minden idők egyik legnagyobb vállalkozása, az Amazon alapítója, a világ egyik leggazdagabb embere, ellentmondásos figura, újító, jótékony dollárszázmilliárdos, közben pedig keménykezű, szinte diktatórikus vezető, aki nemcsak a gazdaságot, a technológiát, hanem az életmódot és a kultúrát, egyebek közt az olvasási szokásokat is megváltoztatta. A HVG Könyvek által gondozott Minden eladó Jeff Bezos életét kíséri végig, melyet az elmúlt hetekben több epizódban mutattunk be. Ez itt sorozatunk záróepizódja.
Jeff Bezos Jeffrey Preston Jorgensen néven 1964-ben született az új-mexikói Albuquerque-ben. Ikonikus újító, cégalapító, médiavállalkozó, tech-guru, 2018-ban "a modern történelem leggazdagabb emberének" nevezték. 1986-ban diplomázott a Princeton Egyetemen, a 80-as évek közepétől a 90-es évek elejéig Wall Street-i cégeknél dolgozott, az Amazont 1994-ben alapította meg. A 2000-es évektől a repüléstechnikában és az űrkutatásban is érdekelt. A The Washington Post tulajdonosa. A HVG Könyvek által gondozott Minden eladó szerzője Brad Stone a New York Times újságírója, több sikerkönyvet jegyez.
A könyv sorozatunkban megjelent szemelvényeit itt olvashatja.
A lelki sebek és az időnként fellépő poszttraumatikus stressz szindróma ellenére az egykori Amazon-alkalmazottak az itt töltött éveket gyakran pályafutásuk legtermékenyebb időszakának tartják. Rátermett kollégákkal dolgozhattak együtt, a munka nagy kihívást jelentett, és a részlegek közötti gyakori mozgás lehetőséget nyújtott a folyamatos tanulásra.
Mindenki tudja, milyen nehéz, és mindenki azért van ott, mert ott akar lenni
– mondta el Faisal Masud, aki öt évet töltött el a cégnél. – Az ember szünet nélkül tanul, és az innováció üteme egyszerűen félelmetes. Szabadalmi kérvényeket nyújtottam be. Új dolgokat találtam fel. A verseny irama nyaktörő, bármiről legyen is szó.”