Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Az „Oroszország urambátyám kapitalizmusa: az út a piacgazdaságtól a kleptokráciáig” című nemrég megjelent könyv szerzője szerint a rossz gazdaságpolitikáért és a nyugati szankciókért Moszkva csakis saját magát okolhatja.
Az oroszok szomorúan kénytelenek tudomásul venni, hogy manapság rosszabbul élnek, mint a románok és a törökök, de ezért a legtöbbet a saját elnökük tette, hiába papol Putyin külső tényezőkről, mint például a csökkenő olajárakról. Így értékeli a helyzetet Anders Aslund, a washingtoni Atlanti Tanács nevű kutatóintézet vezető elemzője, akinek nemrégiben jelent meg könyve „Oroszország urambátyám kapitalizmusa: az út a piacgazdaságtól a kleptokráciáig” címmel.
A Project Syndicate-n közzétett helyzetkép emlékeztet arra, hogy az egykori Szovjetunió egy sorban halad a Közel- és Közép-Kelettel, valamint Afrikával, amennyiben szinte semmilyen növekedést nem tud felmutatni, csak épp az oroszoknál már 7 éve tart ez az állapot. A rossz gazdaságpolitikáért és a nyugati szankciókért Moszkva azonban csakis saját magát okolhatja.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.