Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Továbbra is több okból aggasztó a helyzet a japán atomerőműnél, de a világ, a kezdeti sokk ellenére, egyelőre nem mond le a nukleáris energiáról.
Az atomerőmű-szerencsétlenség után tíz évvel tovább repedezik a radioaktív hűtővíz tartálya. Az üzemeltető titkolózik és hanyag. Emberek tízezreinek továbbra sincs rendes otthonuk. Ez nem Csernobil és az összeomlásához közeledő Szovjetunió, hanem Fukusima és a világ egyik legfejlettebb technikai nagyhatalma, a szervezettségéről és fegyelmezettségéről híres Japán.
A furcsa hírek közé tartozik, hogy a múlt hónapban, amikor újabb – a 2011. március 11-einél kevésbé súlyos – földrengés, valószínűleg a tíz évvel ezelőttinek az egyik utórengése rázta meg az erőmű maradványait, ott éppen nem működtek a szeizmográfok. Júliusban elromlottak, és több hónap sem volt elég a javításukra. Az csak apróság, hogy az üzemeltető cég, a Tepco egy munkatársa valaki másnak a belépőjével jutott be a szigorúan őrzött létesítménybe, de árulkodó jel, hogy a Tepco elmulasztotta jelenteni a jelentenivalót. Japán egyik vezető lapja, az Aszahi Sinbun dühösen kétségbe vonta, hogy a Tepco alkalmas egy atomerőmű üzemeltetésére.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.