Karafiáth Orsolya: „Nem lehetek ennyi emberbe szerelmes”

A többnyire látszólag könnyed történetek mélyén súlyos párkapcsolati dilemmák sejlenek föl Karafiáth Orsolya az Amikor Szécsi Pál a csöveken keresztül üzent című kötetében, amelyben elmeséli, hogyan lehet így élni – ha lehet.

Karafiáth Orsolya: „Nem lehetek ennyi emberbe szerelmes”

Hatvanhat férfi plusz-mínusz tíz százalék, aki nem hiszi, számoljon utána. Cirka ennyi kölyök, fiú, férfi és bácsi bukkan fel Karafiáth Orsolya nemrég megjelent novellafüzérében, Ádámtól, Ákostól Thomasig és Zsoltig, derűs összevisszaságban. Olykor egy szemvillanás, olykor többéves románc, vagy éppen egy soha nem látott, rokon lelkű könyvtári olvasótárs képzete fűzi őket a költőhöz, aki hovatovább kiköt a próza mellett.

A két éve megjelent Amikor a mama lelegelte a papa haját című könyvében a felnövéshez tálalt szomorkás, itt-ott drámai villanásokkal felizzított családi sztorikat, a 2020-ban kiadott Amikor Szécsi Pál a csöveken keresztül üzent címűben pedig nemes egyszerűséggel szerelmi leckéket ígér olvasóinak. Az utóbbi a nagy boltzár előtt jelent meg, azóta vele együtt százszámra szorultak új és még újabb kiadványok a netvilág kiadói és olvasói buborékjaiba.

Gyakrabban rúgják meg a nőket – a Heim Pál kórház sürgősségijén dolgozók 100 százaléka tapasztalt agressziót munka közben

Gyakrabban rúgják meg a nőket – a Heim Pál kórház sürgősségijén dolgozók 100 százaléka tapasztalt agressziót munka közben

Leggyakrabban kiabálással, sértegetéssel, káromkodással és becsmérlő fenyegetéssel találkoznak a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet dolgozói, de előfordul, hogy a hozzátartozók vagy a betegek leköpik, megrúgják, fellökik vagy szexuálisan inzultálják őket – derül ki a dolgozókat érő erőszakról szóló kutatásból.