Egy kicsit kevesebb került Mészároshoz a közösből, mint korábban gondolhattuk

Mészáros Lőrincék mégsem lapátolták ki a híres-hírhedt osztalékot a Mátrai Erőműből, a pénz bennragadt a céghálóban: az állami MVM-hez került. A brutális tavalyi veszteséget leginkább a szenes energiatermelés leállításának előre hozása indokolta.

Egy kicsit kevesebb került Mészároshoz a közösből, mint korábban gondolhattuk

Mégsem jártak annyira rosszul az adófizetők egy Mészáros Lőrinccel kötött üzlettel, mint amennyire első pillantásra tűnt. A Mátrai Erőmű, amelynek többségi részesedését az állami MVM Magyar Villamos Művek 2020 elején vásárolta ki a felcsúti milliárdos érdekeltségéből, mindenkit sokkolt friss éves beszámolójával, elsősorban az abban leírt 42,7 milliárd forintos veszteséggel.

A szám nemcsak önmagában hatalmas, hanem az előző évi 5,9 milliárdos veszteséghez és ahhoz a 17,4 milliárdhoz képest is, amennyit az MVM leszurkolt az erőműért Mészároséknak.

A kormány részéről Gulyás Gergely kancelláriaminiszter azt nyilatkozta, hogy a szén-dioxid-kvóta uniós szabályozásának változása miatt termel veszteséget az elavult, széntüzelésű erőmű. Ezt azonban csak részben támasztja alá a beszámoló, a kvótakiadások ugyanis jóval kisebbek voltak, mint a veszteség.

Gulyás szerint a létesítmény állami beavatkozás nélkül csődbe ment volna, tehát a munkahelyek megőrzése érdekében kellett „megmenteni”, illetve azért, mert az biztosítja Északkelet-Magyarország egy részének áramellátását. Előbbi érvről a miniszter lendületből elismerte, hogy nem volt döntő, hiszen jelenleg is vannak betöltetlen munkahelyek a térségben.

A másikat pedig az élet cáfolta meg már másnap, amikor karbantartás és meghibásodások miatt az erőmű összes blokkját le kellett állítani, kiesése azonban nem okozott semmiféle fennakadást az energiaellátásban.

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Ilyen egyszerűen lopták el egy nő több száz millió forintot érő budai telkét

Nyolc nap leforgása alatt elajándékoztak, majd eladtak egy jelenleg 300-400 millió forintot érő telket Budapest XII. kerületében – mindezt úgy, hogy a tulajdonos erről semmit sem tudott. Azóta egy konténer is megjelent a területen, a csalás áldozata pedig nem tehetne semmit egy esetleges építkezés ellen sem, mert jogilag már nem az övé a telek. A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.