Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az iskolákra zúdította az oktatási kormányzat a járványkezelés minden gondját-baját. 73 ezer diáknak ebben a helyzetben kellett felkészülnie – a cikkünk megjelenésekor éppen zajló – írásbeli felvételijére magyarból és matematikából.
Ha tehetik, készüljenek otthon – sok iskolában félhivatalosan ezt ajánlották a diákoknak a középiskolai felvételik előtt. Azért volt e tanács, mert az iskolákban is egyre terjed a koronavírus omikron-variánsa, veszélyeztetve a felvételizni kívánó gyermekek részvételét a központi írásbelin.
Ráadásul nemcsak attól kellett félni, hogy valaki megfertőződik a felvételire; nagyobb problémát okozhatott volna, hogy valamelyik osztálytársuk megbetegedése miatt sokan kontaktszeméllyé válnak, így a döntő pillanatokban lakóhelyelhagyási tilalom vonatkozik rájuk. Ám az sem volt tisztázva, hogy a karanténban ülő, kontaktszemélynek minősülő diákok közül például elmehet-e vizsgázni az, aki visz egy negatív tesztet.
Ezért vélhetően a szülők is gyakran úgy döntöttek, biztosabb, ha a felvételi előtti napokban otthon marad a gyermekük.
Annyival könnyebb lett a helyzet a nyolc-, illetve hatosztályos gimnáziumba jelentkezők számára, hogy egy múlt héten kiadott új szabályozás szerint az oltott kontaktszemélyeket már nem kényszerítik karanténba.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.