Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A miniszterelnöki posztjába kerülhet Boris Johnsonnak, hogy a kormányfői rezidencián és más kormányintézményekben partiztak a járvány alatti lezárások idején.
A hatvanas éveiben járó Sue Gray szinte egész pályafutását közszolgálatban töltötte, az utóbbi időben a brit miniszterelnöki kabinetirodán dolgozik, és többször folytatott etikai vizsgálatot politikusok ellen. A nyolcvanas évek végén rövid kitérőt tett a magánszektorban, férjével, az ír countryénekes Bill Conlonnal egy pubot üzemeltettek az észak-írországi Newryben.
Mindkét tapasztalata alkalmassá teszi arra a feladatra, amelyet nemrég kapott: ki kell vizsgálnia, hogy a brit kormányfő londoni, Downing Street 10. alatti rezidenciáján, illetve más kormányintézményekben milyen, borozgatással egybekötött partikat tartottak, semmibe véve a koronavírus-járvány elleni védekezésként az ország hétköznapi állampolgárai számára kötelezővé tett korlátozásokat.
Boris Johnson legnehezebb 48 órája
A brit közvélemény a lezárások idején tartott kormányzati bulikról szóló jelentést várja, a kormány egyelőre kitart vezetője mellett.
A tucatnyi eset közül egy igazán fontos.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.