A XX. századi polihisztor, aki megmutatta, nincs olyan, hogy "csak nő"
Zsindelyné Tüdős Klára kalandos életét trilógiában dolgozza fel Bódis Kriszta író, aki így akarja újra a köztudatba emelni a némileg elfeledett művészt, embermentőt, aktivistát.
Néprajzkutató, táncművész, az Operaház jelmeztervezője, a Horthy család nőtagjainak egyik kedvenc divattervezője, miniszterfeleség, az első magyar filmrendezőnő, a vészkorszak idején embermentő, majd nőjogi aktivista, szegény gyerekek támogatója, az Országos Református Nőszövetség elnöke, író – még felsorolni is sok, mi minden fért bele Zsindelyné Tüdős Klára életébe.
Az 1980-ban, 84 évesen elhunyt alkotó kalandos életét és főként az Iparművészeti és a Nemzeti Múzeumban őrzött munkáit mégis kevesen ismerik. Ezen szeretne változtatni Bódis Kriszta dokumentumfilm-rendező, író, aki eddig három kötettel – Kemény vaj, Artista, Carlo Párizsban – jelentkezett.
Bódis Kisasszonyképző – Istenhegy I. című, a napokban az Európa Könyvkiadónál megjelent új regénye az Istenhegy-trilógia első része, amely Tüdős Klára gyerekkorát, rendhagyó ifjúságát mutatja be az 1900-as évek elejétől egészen az első világháború végéig.