Így lett Kun Béla utcai srácból Putyin dublőre, majd harci kutyája Dmitrij Medvegyev

Amikor az alkotmány által éppen korlátozott Vlagyimir Putyin helyére beugrott az államfői posztra, még liberális reménységnek tekintették Dmitrij Medvegyevet, aki ehelyett előbb hűséges csinovnyik, majd mostanra a háborús fenyegetőzés szócsöve lett.

Így lett Kun Béla utcai srácból Putyin dublőre, majd harci kutyája Dmitrij Medvegyev

Háború Ukrajnában

Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.

„Gyakran kérdezik tőlem, miért ilyen durvák a Telegram-bejegyzéseim. A válasz az, hogy

gyűlölöm őket, ezek gazemberek és szemetek.

Oroszország halálát kívánják. Minden tőlem telhetőt megteszek, hogy eltüntessem őket” – írta a közelmúltban, vélhetően az ukránokra célozva, Dmitrij Medvegyev volt orosz miniszterelnök és államfő, akit korábban a Nyugat az egyik legliberálisabb orosz vezetőként tartott számon.

Medvegyev már a végítélet napjával fenyegetőzik

A volt államfő akkor szabadítaná el az apokalipszist, ha megtámadnák a Krímet.

Az 1965-ben, az akkori Leningrádban, a mai Szentpéterváron született Medvegyev annak ellenére gyűlöli az ukránokat, hogy az anyai nagyszülei ukránok voltak, s a nevüket az ukrán Kovalról az oroszosabb Kovaljovra változtatták. A fiú átlagos szovjet értelmiségi családban nőtt fel a helyi Kun Béla utca egyik kis panellakásában, az apja vegyészmérnökként, az anyja tanárként dolgozott. Kiváló és minden iránt érdeklődő tanuló volt, a gimnázium utolsó évében mégis küzdenie kellett a jó jegyekért, mert a figyelmét elvonta a párhuzamos osztályba járó Szvetlana Linnyik, a későbbi felesége.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.