Hazai maffialeszámolások újabb részletei láttak napvilágot
Két évtizeddel az események után előkerültek a Döcher-gyilkosságnál használt fegyverek – tudta meg a HVG. Annak is utánajártunk, ki lehetett a nyomravezető.
Akinek ilyen barátja van, nincs szüksége ellenségre
– talán ez a mondás illik a legjobban arra az eseménysorra, ami jó eséllyel két, a kriminalisztika történetében nem mindennapi bűncselekmény felderítéséhez járul hozzá. 1999 februárjában saját, újpalotai presszójában lőtték agyon az alvilág egyik leghírhedtebb figuráját, a Csontkezű néven ismert Döcher Györgyöt és bolgár testőrét. Közel két hónappal később, március 25-én pedig a dunaszerdahelyi Fontana bárban a felvidéki magyar maffia egyik kegyetlen bandája, a Pápay-klán vezérét, Pápay Tibort és kilenc emberét lőtte agyon három géppisztolyos támadó.
Az újpalotai kettős gyilkosságról és az európai kriminalisztikában szinte példátlan dunaszerdahelyi mészárlásról ma már tudható, hogy összefüggnek, legalábbis a magyar és a szlovák rendőrök szerint. Döchert ugyanis szerintük egy olyan szlovákiai magyar bérgyilkos, Szamaránszky Árpád ölte meg, akit a Pápay-klánnal háborúban álló másik felvidéki keresztapa, Sátor Lajos bízott meg a feladattal.
Döchert azonban a rendőrség szerint nem Sátor, hanem az áldozat gyerekkori barátja és bűntársa, a Turek gúnynevű, korábban Haris Sándor néven ismert D. Alex akarta holtan látni, Sátor csak a bérgyilkost „szállította” neki. Ugyanakkor az újpalotai „munkáért” cserébe Sátor azt kérte Turektől, hogy segítsen neki Pápayék likvidálásában.
Vádalku miatt főhet a feje az 1999-es Döcher-gyilkossággal gyanúsított Tureknek
Bár nem tartozott a felvidéki magyar maffiafőnök, Sátor Lajos alá tartozó kivégzőosztaghoz, de a főnök közeli bizalmasának tartották azt a B. Károlyt, aki beismerő vallomásával különösen nehéz helyzetbe hozta a 23 évvel ezelőtti Döcher-gyilkosság miatt vele együtt meggyanúsított D. Alexet, ismertebb nevén Tureket.