Oroszország élhetetlenné akarja bombázni Ukrajnát
A tél közeledtével milliószám maradnak áram és víz nélkül az ukránok az energiahálózat elleni orosz légicsapások következtében. Moszkva a lakosság moráljának megtörésével próbálja térdre kényszeríteni a harctereken sikereket elérő Ukrajnát.
„Az áramhiány egyben vízhiányt és a csatornarendszer kiiktatását is jelenti.
Egy héttel az áram elzárása után Kijev, már bocsánat a kifejezésért, szarban fog úszni,
ez pedig hatalmas járványveszélyt okoz. A most folyó csapások nagyon hatékonyak, és a klasszikus módszer szerint történnek: csapás, a károk felmérése, hírszerzés és újabb csapás. Következetesen kell kiválasztani azokat a célpontokat, amelyek megsemmisítése után összeomlik az ország. Ha nincs víz és csatorna, akkor az előrejelzéseink szerint hatalmas tömeg fog megindulni Ukrajna nyugati határai felé. Nem lehet ugyanis úgy élni, hogy nincs áram, fűtés, víz és világítás, és még főzni sem lehet” – fogalmazta meg az orosz állami televízióban Andrej Guruljov tábornok és parlamenti képviselő az Ukrajna ellen február 24-én kezdett orosz agresszió új célját. A kezdetben meghatározott feladat még az volt, hogy az egyébként akkor még barátinak nevezett ukrán népet megszabadítsák a Zelenszkij-féle „neonáci” vezetéstől, ám a jelek szerint most már minden ukrán elűzendő fasisztává vált.
A „legkeményebb csatára" készülnek már Herszonnál az oroszok
Hétfőn az ukrán védelmi minisztérium közölte, hogy eddig több mint 90 települést vettek vissza Herszon megyében az orosz ellenőrzés alól, a visszahódított területen legalább 12 ezren élnek.
Az oroszok azt követően estek neki új lendülettel az ukrán energiahálózatnak, hogy október 8-án – minden bizonnyal ukrán közreműködéssel – robbantás rongálta meg az Oroszországot és a 2014-ben általa annektált Krímet összekötő óriáshidat. A mai napig tartó rakéta- és dróneső október 10-én kezdődött el, s mostanra Ukrajna energiahálózatának 30 százaléka vált használhatatlanná. A célpontok között nem csak az erőművek szerepelnek: az orosz légierő és rakétatüzérség folyamatosan támadja a nagyfeszültségű vezetékeket, illetve az áramelosztó központokat is, így több helyen előfordul, hogy áram ugyan lenne, ám az energiát nem tudják eljuttatni a fogyasztókhoz.