A vérbő humor és a lírai érzelmesség egyvelegét kínálja egy új, francia operettválogatás
A Croisette című nagylemez két valódi világnagyságot is felvonultat.
A Croisette című nagylemez két valódi világnagyságot is felvonultat.
A közösségi médiában virálisan terjed minden, ami az úgynevezett k-beauty trenddel kapcsolatos. Az ázsiai ország szépségipara nem riad vissza az olyan, szokatlannak tekinthető összetevők használatától sem, amelyek a nyugati piacvezetőknek talán sosem jutnának eszükbe – a tízlépéses rutin első hallásra ijesztően összetettnek tűnhet.
Továbbra is a világsajtó központi témája az amerikai elnökválasztás eredménye. Ezzel foglalkozik többek közt a Guardian, a Bloomberg és a Neue Zürcher Zeitung. Megrendült a bizalom, hogy a liberális demokrácia képes szavatolni a jólétet, írja a svájci lap. A Times szerint több tényező is korlátozza Donald Trump befolyását a világban. A szabad világ szégyellheti magát, amiért kudarcot vallott a budapesti csúcs Ukrajna támogatása ügyében, írja a Die Welt. A Tisza Párt növekvő népszerűségéről számol be a Der Standard. Az előrehozott német választás kulcsfontosságú lesz abból a szempontból, miként reagál Európa Donald Trump megválasztására, írja a Guardian egy másik cikke.
Hajlamosak az emberek valódi lényként kezelni a mesterséges intelligencia virtuális ügynökeit, így a fejlesztőknek meg kell fontolniuk, hogy mennyire emberszerűvé alakítják ezeket az intelligens, automatizált segítőket – összegezhető brit kutatók vizsgálatának eredménye.
Különleges bűntényekről nyújt át a nekünk egy helyre kis válogatást KAP. Bedobná-e ön a bankbetétjeit egy fára aggatott vasládába? Milyenek a tisztelettudó betörők, akik rendezik a kárt, ha rossz helyre mentek be lopni? Mi történt a kétségbeesettre befüvezett rendőrökkel? Mi minden fér el egy börtönbe csempésző ember testében? Közben az is kiderül, hogyan lett Litkai Gergely felesége kerületi Robin Hood?
Megjelent a negyedik kötet Cserhalmi Dániel ÁVH-regényciklusából. A könyvek műfajukat tekintve jól illeszkednek a 2000-es évek végén indult krimidömping darabjai közé, bizonyos szempontból azonban mégis elütnek. Cserhalmi ugyanis nemcsak a holttest-nyomozás-újabb holttest-még több nyomozás-csavar-végkifejlet sémában gondolkodik, hanem egyúttal megpróbálja bevezetni az olvasóit az ’50-es évek Magyarországának félelemmel és paranoiával teli mindennapjaiba is.
Sorsdöntőnek ígérkezik Bulgária és Románia schengeni tagsága szempontjából az osztrák belügyminiszter mai, budapesti útja, írja a Die Presse. A Deutsche Welle a nacionalisták előretörésére számít a romániai választásokon. Veszélyes bűvésztrükk, hogy Putyin az atomfegyverrel fenyegetőzik, írja a Bloomberg. Hogy Biden 180 fokos fordulatot hajtott végre Ukrajnában az amerikai rakéták kapcsán, az mutatja, milyen gyenge a külpolitikája, írja a Der Standard szerzője. Donald Trump személyi döntéseit elemzi a New York Times és a Wall Street Journal. Utóbbi egy másik cikke szerint a Nemzetközi Büntetőbíróság támadást intézett Izrael és az Egyesült Államok ellen. Erősödik az antiszemitizmus Európában, írja az Economist. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.