A Samsung idei legnagyobb durranásai: új telefonok és órák is jöttek, figyelemreméltóan vékony lett a Fold7
Három új telefonnal és három új okosórával állt elő idén nyári Samsung Unpacked eseményén a legnagyobb androidos gyártó.
Idén ünnepelte először az első szaúdi állam megalapítását a közel-keleti királyság. A dátumválasztás átértelmezi az iszlám ultrakonzervatív vahabita iskolájának szerepét, és Mohamed trónörökös elképzelése szerint lazítja az állam és vallás viszonyát.
Történelmi tényként kezelték nemzedékeken át politikusok és történészek, hogy Szaúd-Arábia államiságának gyökerei 1744-ig nyúlnak vissza, amikor is Mohamed bin Szaúd imám, törzsi vezető szövetséget kötött az évszázadokon át hanyatló iszlám megújításán fáradozó Mohamed ibn Abd al-Vahab prédikátorral.
Ám amikor idén a monarchia először tartott nagyszabású ünnepséget az alapítására emlékezve, sokakat meglepett, hogy a jeles dátumot 17 évvel korábbra, 1727-re tette, amikor Mohamed bin Szaúd imám az Arábia középső részén lévő Daríja városállam trónjára került. (A Szaúd nevet először az apja vette fel, így ő tekinthető a család névadójának.)
Az új vezető – katonai és közigazgatási képességeinek köszönhetően – úrrá lett a belső megosztottságon, a pusztító pestisjárványon, erős államot épített az oktatás, a kultúra, a biztonság és az iszlám alapján. Daríja egyike volt a Hanifa vádi néven is ismert, vízforrásokban és művelhető területekben bővelkedő hosszú völgy szétszórt településeinek, amelyek mind önállóságra törekedtek, és gyakran háborúztak is egymással. A völgyön vezetett át az egyik fontos karavánút, Daríja pedig az arábiai kereskedelmi rendszer egyik fontos központja volt.
Mohamed bin Szaúd családjának, a völgynek és az iszlámnak a múltja keresztezte egymást.
Három új telefonnal és három új okosórával állt elő idén nyári Samsung Unpacked eseményén a legnagyobb androidos gyártó.
A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.
Kiara Lord posztolt egy szelfit.
Az ír rapegyüttes Izrael-ellenes jelszavakat hangoztatott.
A friss jelentés szerint ki kellett volna zárni az MNB-elnök fiának barátja, Somlai Bálint cégét.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?
Az 51 éves brit szakember húsz éven át dolgozott a Red Bullnál.