Erősít az MNB alapítványának könyvkiadója
Az eredményekről nem nyilatkoztak, de arról igen, hogy miért van szükség egy második cégvezetőre is a kiadónál.
Az eredményekről nem nyilatkoztak, de arról igen, hogy miért van szükség egy második cégvezetőre is a kiadónál.
Sorozatunkhoz öt írót kértünk fel, öt kulcsszót felhasználva írjanak arról, miként élték meg az elmúlt hetet. Karafiáth Orsoláynak most az alábbi készletből kellett ihletet merítenie: kicsi, halálcsillag, titokzatos, leleplezés, ügynökháború.
A Moszkva elleni szankciók miatt megnehezedett a részben Nyugaton élő orosz elit tagjainak élete, egy részük az alvilághoz fordult segítségért. A nyugati hatóságok most lecsaptak a nemzetközi pénzmosó hálózatra. Értesülések szerint a maffiát az orosz állam is segíti, Putyin elnököt is emlegetik.
Mitől sikeres egy karaktergyilkosság, és miért nem működik egyelőre Magyar Péternél? És melyik volt a magyar politika legsikeresebb karaktergyilkossága?
A legnagyobb német lap brüsszeli tudósítója szerint a magyar uniós elnökséget a kormányfő a maga jobboldali-populista céljaira használt ki. Jan Diesteldorf szerint az eltelt hat hónap alapján senki sem állíthatja, hogy nem tudja, mit akar ez az ember.
Pszicho-krimibe illő történettel ment csődbe tíz éve az Alexandra könyvkereskedői lánc, sokmilliárdos tartozást hagyva a kiadók és a bankok felé. A központi cég most zárult felszámolásából azonban egy fillér sem jut nekik, a rendőrség pedig a minap lezárta a sikkasztás miatt indult nyomozást.
Marine Le Pen lesben áll, írja a The Guardian. A februári választáson Olaf Scholz szociáldemokratái vereségre számíthatnak, jelenti ki az Economist. A Neue Zürcher Zeitung szerint Donald Trump akkor tud véget vetni a háborúnak, ha szavatolja Ukrajna tényleges függetlenségét. Európa annak ellenére a szundi üzemmódot kapcsolja be, hogy tudva tudja, Putyin hibrid háborút folytat. Netanjahu és Erdogan azon vetélkedik, melyikük legyen a Közel-Kelet erős embere, írja Gideon Rachman a Financial Timesban. Válogatás a világlapok cikkeiből.