Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A kormány gázerőműveket akar építeni, hogy az azokban elégetett orosz gázzal elégítse ki az ázsiai akkumulátorgyártók áramigényét. A miniszterelnök szerint más gazdaságfejlesztési irány nem elképzelhető, mi ehhez értünk.
„Magyarországon olyan iparpolitika van, amely a befektetésekre, beruházásokra és az iparra helyezi a hangsúlyt, ezek pedig energiaintenzívek. Gázerőműveket fogunk építeni azért, hogy kiszolgáljuk a nagy ipari központokat” – közölte Orbán Viktor miniszterelnök a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara gazdasági évadnyitóján. (Az iparfejlesztés jelenleg az ázsiai akkumulátorgyárak erőltetett betelepítését jelenti.)
Orbán közölte azt is, erről már megszülettek a döntések, és az EU sem tiltja a gázerőművek felépítését, mert a kialakult helyzetben a gáz nem minősül „ellenségnek.”
Az ipar kiszolgálásához két-három nagy teljesítményű gázerőműre van szükség, a kérdés már csak az, hogy ez uniós, állami forrásból vagy magántőke bevonásával jön-e létre.
Keveset tesznek hozzá a magyar gazdaság fejlődéséhez a százmilliárdokért idecsábított multik
Gigantikus összegeket költ a kormány a külföldi multinacionális cégek beruházásainak támogatására. E gyárak azonban jórészt szigetszerűen működnek, a nemzetgazdaság fejlődését alig segítik.
A tervezett gázerőmű-építésekről egyébként már januárban beszélt Steiner Attila energiaügyekért felelős államtitkár.
Orbán beszéde után rákérdeztünk a kormányinfón Gulyás Gergely miniszternél a részletekre, aki annyit árult el, hogy az erőművek gyorsan, 2–3 éven belül fel fognak épülni. Gázerőműveket gyártó cégek vannak az EU-ban, Gulyás szerint velük kell leszerződni.
További részleteket nem mondott, azzal meg kell várni a kormányzati előterjesztést.
Magyarországon régóta működnek gázerőművek, de az tény, hogy még többre lenne szükség, már tegnaptól.
A jelenlegi energiamixben sok a megújuló energiaforrás, ráadásul mivel szélerőművek építését az Orbán-kormány ellehetetlenítette, ez szinte kizárólag naperőműveket jelent. Ezek termelése azonban ingadozó, amit ki kell egyenlíteni, amihez gyorsan és jól szabályozható erőművek kellenek. Vagy import. A kiegyenlítés egy ideje már alkalmanként nem kevés küszködéssel jár a hálózatszabályozó Mavirnál.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.