Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Az állami szintű lehallgatási rendszer központjában helyezkedik el az MTS nevű orosz bank és telekommunikációs vállalat, amelyre súlyos csapást jelentenek a legutóbb bejelentett szankciók – derül ki a The Insider című lap elemzéséből.
Február 25-én fogadta el az Európai Unió az Oroszországra kivetett tizedik szankciós csomagot, amelyben egyebek között magánszemélyekkel és szervezetekkel szembeni beutazási tilalmat és vagyonbefagyasztást rendeltek el, bankokat tettek tiltólistára, valamint kritikus technológiai és ipari termékekre írtak elő exporttilalmat. Bár az eredetileg az ukrajnai invázió kezdetének évfordulójára tervezett csomag sokak szerint jóval enyhébb a korábbiaknál, egy fontos részlete nem csak a Kreml belpolitikai tevékenységét akadályozhatja nagy mértékben, de a Nyugat biztonságának garantálásában is kulcsszerephez juthat.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.