Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Az energetika teljes állami vezérkarát lecserélte Orbán Viktor, mert a drága rezsicsökkentés és az oroszbarátság kezdte maga alá temetni a kormányt. Segítséget abból az üzleti körből hívott, amelyet az elmúlt tíz évben maga is dédelgetett.
Három potentát vívott meg egymással az elmúlt hetekben, hogy kinek az embere kerüljön be a magyar energiapolitika irányításának felső vezetésébe. A végső szó természetesen Orbán Viktoré volt, az viszont egyáltalán nem ilyen természetes, hogy az újdonsült energiaügyi miniszter, Lantos Csaba mellett a gazdaságfejlesztésért felelős tárcavezető is beleszólhatott az egyezkedésbe. Mi több, fél győzelmet aratott. Nagy Márton jelöltje, Czepek Gábor ugyanis nemcsak az energiaügyi minisztérium közigazgatási államtitkára lett, hanem az MVM Energetika Zrt.-nek is elnöke maradt, amelyet december elejéig elnök-vezérigazgatóként irányított.
Az orbáni politika feltétlen támogatója az új miniszter, Lantos Csaba, nem lesz fordulat energiaügyben
Kétharmados törvényt is módosítania kell a Fidesznek, hogy olyan mértékű centralizációt hajtson végre az energiapolitikában, amilyet Orbán Viktor elhatározott. Kicsi az esélye, hogy az energetikai miniszterré avanzsáló Lantos Csaba éppen a kormányfő retrográd politikáján változtatna.
A vezérigazgatói posztot mostantól más tölti be, jelesül Mátrai Károly, aki viszont Lantos vonalát erősíti. Alapvetően ezeken a szereplőkön múlik, hogy a kormány a következő hónapokban továbbcipeli-e a rezsicsökkentés politikai termékének évi bő kétezermilliárd forintos súlyát és az orosz energiafüggőséget, vagy végre összehangolják a politikai, a gazdasági és a környezetvédelmi érdekeket.
A fentiekhez képest csak könnyed söprögetés volt, hogy lefejezték az energiahivatalt is, és az eddigi energetikai szakember helyébe egy államigazgatásban jártas jogász, Juhász Edit lépett. Az már az új minisztérium felállításakor világossá vált, hogy megnyirbálják a kormánytól elvileg független szabályozó hatóság feladatkörét, azzal is a minisztérium mozgásterét növelve. Erre most a személycserével is ráerősítettek: a hivatal elnökét, Horváth Péter Jánost kettővel lejjebb tolták a hierarchiában, és kiütötték a 30 éve az atomenergetikában szolgáló Pekárik Gézát, hogy Horváthnak helye legyen az MVM-csoporthoz tartozó Paksi Atomerőmű élén.
Lantos Csaba leendő energiaminiszter: Az energiaipar nem a kisfiúk játéka
Még több akkumulátorgyárat szeretne Magyarországon, és ráfeküdne a megújulókból származó energia elraktározására Lantos Csaba leendő energiaminiszter, aki a kinevezése előtti parlamenti bizottsági meghallgatásán beszélt demográfiáról, geográfiáról, a paksi atomerőmű üzemidejének meghosszabbításáról, és a diófáról is, amit a nagyapja ültetett. A gazdasági bizottság ellenzéki tagjai a fejére olvasták az Orbán-kormányok eddigi energiaügyi mulasztásait, ám a testület végül döntő többséggel bizalmat szavazott neki.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.