Koszovóban a háború közelébe hergelik egymást a szerbek és az albánok
Nem csökken a feszültség a Szerbiától 2008-ban elszakadt Koszovóban, ahol szerb fegyveresek megpróbáltak elfoglalni egy falut. Alekszandar Vucsics szerb államfőt vádolják Pristinában a válság szándékos mélyítésével.
Több tucat katonának elegendő katonai felszereléssel érkezett szeptember végén a mintegy harminc szerb fegyveres az észak-koszovói, többségében szerbek lakta Banjszka faluhoz. A tervük az lehetett, hogy az utak eltorlaszolásával elzárják a világtól a Szerbia határától 10 kilométerre található települést, és azt, valamint a közelben lévő ortodox kolostort a helyi férfiak támogatásával erőddé alakítják át. A koszovói rendőrség albánokból álló egysége azonban a vártnál gyorsabban érkezett, és
a túlerő elől a szerbek bemenekültek a XIV. században alapított kolostorba,
amit a rendőrök több órán át ostromoltak.
Vucic arra kérte Orbánt, hogy vétózza meg, ha az EU szankciókat vezetne be Szerbia, vagy személyesen vele szemben
A szerb államfő attól tart, hogy Brüsszel a Banjska faluban történt lövöldözés miatt vezetne be büntetőintézkedéseket Belgráddal, illetve egyes kormányzati szereplőkkel szemben.
A harcokban egy rendőr és három szerb fegyveres életét vesztette. Hat támadót elfogtak, a többiek elmenekültek, ám a hátrahagyott fegyverek mennyisége meglepte a hatóságokat: mintegy száz egyenruhát, több tucat Kalasnyikovot és gránátvetőt, számos láda robbanószert találtak.