Az én hetem: Krusovszky Dénes a komplett elmebajról ír, ami megint végighullámzott a környékünkön

5 perc

2024.05.19. 17:00

Sorozatunkhoz öt írót kértünk fel, hogy öt kulcsszót felhasználva írjanak arról, miként élték meg az elmúlt hetet. Krusovszky Dénesnek most ebből a készletből kellett ihletet merítenie: merénylet, Orbánkamu, Nerci, kényszerszuverenitás, kiberbarátok.

Kulcsszavak
Merénylet – Robert Ficót szlovák kormányfőt öt lövéssel megsebesítette Juraj Cintula, egy 71 éves költő, aki az utóbbi években felbukkant egy szélsőséges, neonáci szervezet gyűlésein, de előkerült róla egy olyan felvétel is, amelyen Ukrajna mellett tüntetett.
 
Orbánkamu – Orbán egyből gyűlölet- és kampánybeszédre használta a Fico-merényletet.

Nerci – Luxusmerciből is a drágább típust választotta Rákay Philip, a NER egyik „celebje”, jutott bele pezsgőhűtő is.

Kényszerszuverenitás –  Közzétette a Szuverenitásvédelmi Hivatal a levelet, amelyet az elnöke, Lánczi Tamás írt a Magyar Ügyvédi Kamarának, amelynek elnöke, Havasi Dezső hűvösen válaszolt, visszautasítva az együttműködés „elvárt formáira” vonatkozó javaslatokat.
 
Kiberbarátok – Szijjártó Péter külügyminiszter zavaros kommentárral tette közzé azt a videót, amelyben a 444 szembesíti azzal, hogy hiába tagadták, a külügyben tudtak a tárcát megbénító orosz hackertámadásokról

Jó ez a május, de azért annyira mégsem. Emlékezetem szerint régebben az április volt ilyen hullámzó hónap időjárásilag, a május stabilan felfelé tartott anno, igaz, egyáltalán nem biztos, hogy jól emlékszem, másrészt mostanában minden hónap és évszak tök kiszámíthatatlan lett. Vagy ez is csak valami kényszerképzet lenne?

Az én hetem
Vasárnapi tárcasorozatunkban öt szerző, Krusovszky Dénes, Parti Nagy Lajos, Karafiáth Orsolya, Lackfi János és Péterfy Gergely ír heti váltásban, a korábbi írások itt olvashatók.

Februárban is volt már 20 fok, és májusban is mértünk 10-et. Tényleg nem tudom, számít-e ez, és ha igen, mit. Engem nem zavar különösebben, pontosabban fogalmazva: nem érdekel, csak hát közben meg mégis, mintha hatással lenne az emberek tudatára. Azaz tudatalattijára.

De nem akarom a kiszámíthatatlan időjárással magyarázni a komplett elmebajt, ami megint végighullámzott a környékünkön. Bárcsak ilyen egyszerű lenne.

Frontok jönnek-mennek, de a hülyeség marad.

Például milyen szépen kiderült megint, hogy a félinformációk, a mesterségesen előállított tudás, az utánajárás hiánya, az alaposság elvetése, a tények leszarása nem jó út.