Kamikaze módjára írták ki a nekik vereséget ígérő választást a brit konzervatívok
Csodaszámba menne, ha a kormányzó konzervatívok hatalmon tudnának maradni Nagy-Britanniában az előrehozott választáson, aminek toronymagas esélyese a Munkáspárt.
Csaknem az összes hivatalos programját lemondta III. Károly, csupán a normandiai partraszállás 80. évfordulóján tartott megemlékezésen vesz részt. Követi a brit törvényeket és az évszázados szokásjogot:
az uralkodó és a családja visszavonul a választási kampány idejére,
még a látszatát is kerülendő, hogy bármilyen politikai állásfoglalást tegyen a versengő pártokkal kapcsolatban. A szilencium július 4-éig biztosan tart, Rishi Sunak konzervatív kormányfő ugyanis a meghökkentő múlt heti döntésével erre a napra hozta előre a választást, amivel várhatott volna 2025 januárjáig.
A miniszterelnök szerint ugyanakkor egy párt sem lesz képes egyedül többséget alkotni.
A következő hat hétben a főszereplő a 44 éves Sunak és kihívója, az ellenzéki Munkáspárt vezetője, a 61 éves Keir Starmer lesz. A kormányfő szinte lehetetlen küldetéssel néz szembe, a The Economist hetilap mindössze egyszázalékos lehetőséget ad annak, hogy a toryk meg tudják őrizni a többségüket. A Ladbrokes bukmékercég erre 25-szörös pénzt kínál – két, egymással versengő nagy párt esetében ez egyenlő a teljes esélytelenséggel.
Miért köszönheti a házát Amy Heckerling John Travoltának és Bruce Willisnek? Mit tapasztalt női rendezőként Hollywoodban? Hogyan fedezte fel Sean Pennt és Alicia Silverstone-t? És miért volt fontos, hogy Phoebe Cates ledobja a bikinifelsőjét? A Nicsak, ki beszél! és a Spinédzserek író-rendezőjével beszélgettünk.