Sztármenedzsert igazolt Mészáros Lőrinc
A szakember a milliárdos vasútépítő cégéhez érkezik.
A szakember a milliárdos vasútépítő cégéhez érkezik.
Megjelent a negyedik kötet Cserhalmi Dániel ÁVH-regényciklusából. A könyvek műfajukat tekintve jól illeszkednek a 2000-es évek végén indult krimidömping darabjai közé, bizonyos szempontból azonban mégis elütnek. Cserhalmi ugyanis nemcsak a holttest-nyomozás-újabb holttest-még több nyomozás-csavar-végkifejlet sémában gondolkodik, hanem egyúttal megpróbálja bevezetni az olvasóit az ’50-es évek Magyarországának félelemmel és paranoiával teli mindennapjaiba is.
Ha ellenzéki politikusokat törvénytelenül, titkosszolgálati módszerekkel figyeltet meg a hatalom, tőlünk nyugatra fejek hullanak. Az ilyesmi, ha igaz, Magyarországon sem maradhat következmények nélkül – már, ha bizonyíthatóan kiderül. Ám erre látszik jelenleg a legkevesebb esély a most éppen Magyar Péter által felvetett gyanú után. Nem ez lenne az első ilyen botrány a rendszerváltás óta: körképünk a Dunagate-től a Fidesz megfigyelési ügyein át az UD-ügyig és a Pegasus-botrányig.
Az elmúlt hét magyar politikai kommunikációját a Vogel Evelin által titokban felvett, és a médiának stratégiailag terjesztett Magyar–Vogel-beszélgetések ügye dominálta. Egy azonosítatlan emailcímről pénteken küldték ki a hazai szerkesztőségeknek
a magánbeszélgetések ötödik részét. A rejtett mikrofonnal rögzített privát társalgások sokórás sorozatának szétküldése várhatóan még heteken át folytatódni fog. Felmerül a kérdés: mi a helyes eljárás ezeknek az irányítottan, ipari méretekben továbbított felvételeknek a forráskritikájánál? És ezzel összefüggésben milyen értelmezési kereteket érdemes alkalmaznunk a Vogelgate magyarázatánál? Vélemény.
Mások mellett a Spiegel, a Neue Zürcher Zeitung és a Washington Post is foglalkozik Orbán Viktor tbiliszi útjával. A Der Standard és a Kurier a magyar miniszterelnök ausztriai vizitjére reagál. Ha Andrej Babis győz jövőre, fennáll a veszélye annak, hogy Putyin közép-európai előőrse kiterjed Csehországra, írja a Politico. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Naponta több mint száz kérelem érkezik gyógyszerek és terápiák egyedi méltányosságban való engedélyezésére, azonban a jelenlegi rendszer nem a legideálisabb. A kormány tervez ezen változtatni, de a részletekről nem sokat tudni. A gyógyszerek finanszírozásának alakulásáról és az egyedi kérelmekről Harsányi Andrást, a Magyar Egészség-gazdaságtani Társaság (META) elnökét és Merész Gergőt a szervezet következő elnökét kérdeztük.
A magyarérettségi legjobbja egy egyházi iskola lett. A kompetenciamérésben a szövegértés eredményei néhány iskolánál nagyon nem állíthatók párhuzamba a magyarérettségik eredményeivel. Újabb részeredmények a Középiskolai rangsor 2025-ből.