Washingtonban is pontosan tudják, ki az a Tóni
A magyar kormány is áldozatául esett a távozó Biden-adminisztráció alig leplezett tisztogatásának, és ezzel próbára tette Trump és Orbán barátságát. Arról a szankciós listáról ugyanis nem könnyű lekerülni, amelyre az Egyesült Államok Pénzügyminisztériuma korrupció miatt feltette Rogán Antalt.
Most már bánhatja Rogán-Szendrei Cecília Ágnes, hogy legalább novemberben, amikor felvette második férje nevét, nem szabadult meg a Rogán névtől. 2025. február 7-étől ugyanis ezzel a névvel szerepel egy európai uniós tagállam minisztere egy amerikai szankciós listán. Az Egyesült Államok Pénzügyminisztériumának Külföldi Vagyonellenőrzési Hivatala, az OFAC feltette a Miniszterelnöki Kabinetet vezető Rogán Antalt a „különlegesen kijelölt állampolgárok és blokkolt személyek” listájára a „magyarországi korrupcióban való részvétele miatt”. Ez azt jelenti, hogy zárolták a miniszter összes olyan vagyonát, amely az Egyesült Államokban, illetve amerikai személyek birtokában van, és azok ellenőrzése alatt áll.
Amit korrupciónak neveznek, az gyakorlatilag a Fidesz legfőbb politikája, ebben Washington az elmúlt négy évben egyetértett Lánczi Andrással, az Orbán-rezsim egyik ideológusával. A Biden-adminisztrációt képviselő nagykövet, David Pressman ezen felül ismételten számon kérte a kormányon a demokratikus intézmények kiürítését és a szövetségi rendszer megcsúfolását is. A mostani intézkedéssel az amerikaiak a rendszer szívébe hatoltak, Rogán Antal ugyanis nemcsak a mindent domináló és százmilliárdokat felemésztő propaganda fő irányítója, hanem a titkosszolgálatokat felügyelő miniszter is, ami egy korrupt rendszerben különösen fenyegető eszköznek számít. Ebben az értelemben – a miniszterelnök után – Rogán bír a rezsimben a második legnagyobb hatalommal. Őt próbálják az amerikaiak kiiktatni, mint mindenkit, akik pozíciójukat arra használják, hogy „saját magukat és haverjaikat gazdagítsák, országuk és honfitársaik kárára”, ahogy az amerikai pénzügyminisztérium pénzügyi hírszerzésért felelős helyettes államtitkára fogalmazott.
Washingtonból szemlélve azért is eshetett rá a választás, mert az egyik legfőbb kapcsolattartó azokban a kínai relációkban, amelyek a Putyin-barátságon kívül ugyancsak sértik az amerikai érdekeket. Rogán nemcsak a letelepedési kötvény programok menedzselésével és megcsapolásával engedhetett be Magyarországra olyan orosz és kínai személyeket, akik az Egyesült Államok nemzetbiztonsági érdekeit sértik, hanem – ahogy az számtalanszor bebizonyosodott – a titkosszolgálatok éberségét sem tartotta fenn, hogy kiszűrjék a szövetségi rendszert is fenyegető elemeket Magyarország területéről. Rogán ügyvéd barátjának, Kertész Balázsnak az üzleti környezetében működik az a vállalatcsoport is, amely kínai vegyi raktárak soroksári megtelepedésétől kezdve kínai vasúti járművek magyarországi gyártásáig szinte mindenről tárgyal Kínában.