BBC
A magyar kormány egyik legfontosabb tagját tette indexre az amerikai pénzügyi tárca – egy NATO-szövetséges esetében még nemigen fordult elő ilyen szankció. Jelzi azonban, milyen mélyre süllyedt a kétoldalú viszony a háború kirobbanása óta – jelenti Budapestről Nick Thorpe.
Az új amerikai elnöknek sokkal jobb a véleménye Orbán Viktorról, mint Joe Bidennek, politikai szövetségesének tartja. Ám az nagy kérdés számára, valamint a kijelölt nagykövetnek, Matt Whitakernek is, hogy a beiktatás után közvetlenül hajlandó-e visszavonni a retorziót Rogán Antallal szemben.
A válasz egyáltalán nem olyan kézenfekvő, mint amilyennek tűnik. A magyar politikus ugyanis egyben a titkosszolgálatért is felel és több NATO-országból érkeznek olyan jelzések, miszerint nem akaródzik részükről bizalmas információkat átadni a magyar társszerveknek, mivel az Orbán-kabinetet szoros kapcsolatok fűzik Vlagyimir Putyinhoz.
Több fideszes potentát fel van ugyan háborodva, amiért Rogán most Washington célkeresztjébe került, ám magánemberként már jó ideje kifogásolják a politikus és mások életmódját, különleges hatalmát, no meg azt, hogy egyáltalán nem jeleskednek, amikor a párt által pajzsra emelt jobboldali és keresztény értékeket kell betartani, írja a cikk.