Politico: Azt reméli, sikerülhet politikai úton rendezni az orosz-ukrán háborút? Inkább tegyen le róla
Senki nem törekszik most a békére Ukrajnában – állapítja meg cikkében a Politico szerzője, aki szerint holtpontra jutottak a térségben a harcok.
Senki nem törekszik most a békére Ukrajnában – állapítja meg cikkében a Politico szerzője, aki szerint holtpontra jutottak a térségben a harcok.
Egy sor gazdasági-pénzügyi mutató a tizennégy évvel ezelőtti krízist megelőző képet mutat. Akkor az amerikai jelzálogpiaci válság globális hatásai érték el Magyarországot, most az uniós támogatások elapadása, gázhiány és recesszió fenyeget.
Nézőtéri botrányok és véres tüntetések, bűzbombák és banánszoknyák, kulturális amerikanizáció és Amerika-ellenesség az 1920-as évek Magyarországán.
Szalkai Zoltán 2000 és 2017 között készítette az egykori Gulag-helyszíneket bejáró dokumentumfilm-sorozatát. Orosz ismerőseivel tartja a kapcsolatot, de megdöbbent, hogy sokuk egyetért a hivatalos háborús propagandával. Családjával egy nógrádi kisfaluban él és gazdálkodik. HVG-portré.
Ha az ukránok elegendő korszerű nyugati fegyvert kapnának, az döntően befolyásolná az egész háború menetét, mondja Marcus Faber, a német szabad demokraták képviselője a Die Weltben.
Veszélyes helyzet alakult ki a zaporizzsjai atomerőműnél, de olyan mennyiségű sugárzás semmiképpen sem szökhet ki a reaktorokból, ami Magyarországon lakosságvédelmi intézkedéseket tenne szükségessé – mondta a HVG-nek Aszódi Attila, a BME Természettudományi Karának dékánja.
Sokszor beszéltek már fordulópontról az ukrán háborúban, de míg korábban az ukránok reagáltak az orosz lépésekre, most fordult a kocka. Közben Zelenszkij elnök konfliktusba került a hadsereg vezetőjével, illetve a frontvonalban lévő településekkel.
Tombor András leigazolásával egyidejűleg a cég egyik tulajdonosa az OTP-vel kötött ügyletet.
Önmagában nem az a cél, hogy a pártok beszéljenek a választókkal, „lemenjenek vidékre”, hanem hogy tudjanak valamit mondani. Vélemény.
Édesebbé vált az életünk, pontosabban ételeink és italaink változtak cukrosabbá az elmúlt évtizedben, és ez komoly egészségügyi problémákhoz vezethet – állapították meg az ausztrál Deakin Egyetem kutatói.
Nem tudni, hogy kapja meg a Transznyefttől az átvállalt transzferdíjat a Mol. Varsó hiába fenyegetőzik, az EU nem enged az elvárásaiból. Lefagyott a V4. Válogatás a világlapok írásaiból.
A világ élelmezése nagyban függ Ukrajnától, a legsebezhetőbb országok közül többen tőlük vásárolják a szemesterményt, de az ukrán búza nagyon fontos része az ENSZ-segélyszállítmányoknak is. A háború miatt a silókban ragadt gabona kilapátolása egyelőre nagyon lassan megy, de valahova el kéne rakni a frissen betakarított terményt is, ami az invázió miatt messze nem lesz annyi, mint lehetne. És úgy tűnik, Oroszország is meggondolta magát.
Hiába rosszabb a fűtőértéke a frissen kivágott fának, aminek elégetése még a légszennyezettséget is növeli, a kormány tűzifapolitikájával az olcsóbb téli meleget és saját politikai népszerűségét próbálja biztosítani. A környezetvédelem felszámolásának következő áldozatai a nemzeti parkok lehetnek.
A gyakran túlburjánzó politikailag korrekt beszédnek és a túlérzékenységnek mutat ez alkalommal görbe tükröt a Duma Aktuál. KAP és Hadházi még egy jelenetet is előad, amelyben az elnyomott, kirekesztett szeplősökkel ismerkedhetünk meg. "Hosszú út vár ránk, szeplősökre, nagyon sok embert kell még elkussoltatnunk ahhoz, hogy végre egy szabad, toleráns, elfogadó világban élhessünk."
Az amerikai házelnök tejpeji látogatásának komoly geopolitikai következményei vannak. Az USA Tajvant nem veszítheti el úgy, hogy az a kommunista Kína prédája legyen. Peking viszont megmutatta, hogyan lenne képes bekebelezni Tajvant.
Húszas, harmincas éveikben járó, képzett, Európa-orientált emberek tömege távozik Oroszországból. Nem lehet tudni, visszatérnek-e, ha véget ér a háború. Az pedig még kevésbé világos, milyen képet nyújt majd akkor Oroszország, írja a brit lap.
Az igazán érdekes nem az, amit Orbán Viktor Dallasban elmondott, hanem amiről őszintén és mélyen hallgatott. Magyarország külpolitikai elszigetelődése, a magyar államkapitalizmus, vagy a gazdagember-lista élére repített telekszomszéd. Vélemény.