Washington Post: Amerikának nem Orbánról kellene példát vennie
Volodimir Zelenszkij lehetne a példakép, nem Orbán Viktor – fejtegeti a lap.
Volodimir Zelenszkij lehetne a példakép, nem Orbán Viktor – fejtegeti a lap.
Fájdalom nélkül nincs eredmény – mondta Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter utalva arra, hogy a recesszióval, GDP-csökkenéssel lehet letörni az inflációt, majd megígérte, hogy a kormány fájdalom nélkül éri el ezt. A fájdalmat a kormány azzal igyekszik elkerülni, hogy bújtatva csoportosít át juttatásokat a háztartásoknak, ám ezzel épp az inflációt fűti.
Sorozatunkhoz öt írót kértünk fel: öt kulcsszót felhasználva írjanak arról, miként élték meg az elmúlt hetet. Parti Nagy Lajosnak most ebből a készletből kellett ihletet merítenie: vészcsengő, kiszáradva, függöny, omlás, recessziókényszer.
Az ijesztő események jobban bevésődnek az agyunkba, a kellemesebbeket egyre nehezebb felidézni. Az okokat amerikai szakemberek keresték.
A rock and roll királyának élettörténetét bemutató legújabb film, az Elvis nemcsak hangos és magával ragadóan, átélhetően idézi meg a rongy- és csípőrázás korát, hanem az ördög ügyvédjeként azt is állítja, hogy Elvis Presley-t a rajongók erőszakos szeretete ölte meg.
Az emberek tudják, hogy a visszatérők magas száma nem azt jelzi, Ukrajna tényleg biztonságos. Tudják, hogy haborúban érkeznek vissza, és ennek ellenére haza akarnak menni. Riportunk a lengyel-ukrán határról.
A korábban osztrák kézen lévő bankot a MagNet Magyar Közösségi Bank vásárolta meg.
A vidéki nők felzárkóztatásáért hozta létre a Magyar Női Uniót Batthyány-Schmidt Margit, melynek elnöke is lett. Diplomahalmozó és hisz abban, hogy a nők helye nemcsak a konyhában van, de a férfiak helyét is tiszteletben kell tartani a társadalomban. HVG-portré.
Baj van a NATO-tagországokkal, ősszel talán visszaszoríthatják az orosz csapatokat, elengedhetetlen a bűnvádi eljárás Trump ellen - erről írnak a nemzetközi lapok. Szemle a hvg360-on.
A szovjet birodalom végét a rossz gazdaságpolitika, illetve Mihail Gorbacsov politikai melléfogásai okozták. Putyin tanult a hibákból, de ettől még van esély ellene.
Az emberek a levegő 90 százalékát az orrukon szívják be, innen jött a Nosy divatos orrszűrőjének ötlete.
Rövid távon akár racionálisnak is mondható a magyar kormány belengetett uniós vétója a globális minimumadóra. Hogy később mi lesz, ezúttal is mellékes.
A Duma Aktuál humoristái a Ravatal című sorozatban, Ceglédi Zoltán vezetésével, dicstelen politikai pályafutásokat tekintenek át. Ez alkalommal a Jobbik volt elnöke kerül a fókuszba. Ki az a Puccsocskáné? Mit nyálazott át Jakab Péter a főtitkárnővel? Lehet-e slim fit farmerban kátyút betömni? Milyen ív húzódik Kossuth Lajostól Kósa Lajosig? És átvenné-e Hadházi László a parlamenti mandátumát?
Pierre Cardin több volt divattervezőnél és -diktátornál. Iparművész, akit a Francia Akadémia is soraiba fogadott, akinek a műveit Picasso mellett állítják ki a New York-i Metropolitan Múzeumban. Szinte mindent tervezett, ami földön és égen, házban, színpadon és repülőgépen körülvesz bennünket. Emellett a század legzseniálisabb üzletembereinek egyike volt, aki korszakalkotó innovációkkal szerezte vagyonát és hasznosította a nevét mint ezernyi termékkel értékesíthető márkát. Egy időben ő volt a legismertebb francia a világon.
Amerikai tudósok az optimista világszemlélet és az életkilátások közti kapcsolatot vizsgálták, ezúttal nők körében, rendkívül nagy mintán.
Az életében kevéssé értékelt, majd hamar elfeledett művész pályafutása második felében kizárólag az élet napos oldalát festette, amit soha nem bocsátottak meg neki a kritikusok. Életműve most megismerhető.
A Magyarországon kevésbé ismert Éric Tanguy lemezén erősen érződik a magyar zeneszerző hatása, de nem csak ezért érdemes meghallgatni.
Az igaz abortuszellenes harcos jelvénye és fegyvere nem a kereszt, hanem a koton. Az összes többi cinikus demagóg, a legjobb esetben valláskárosult őrült. Vélemény.
Mi most a NATO és minek kéne lennie? Mikor kap pénzt Lengyelország? Megúszhatja-e Magyarország a kettős benzinár miatti újabb eljárást? Válogatás a világlapok írásaiból.
A nacionalizmus reneszánszának okai és tanulságai. De mit tehet a Nyugat? Daron Acemoglu elemzése a Handelsblattban.