Radar360: Matolcsy beszólt, Orbán a szégyenlistán
 

Radar360: Matolcsy beszólt, Orbán a szégyenlistán

L. Simon László lehet a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója. Fucsovics Márton legyőzte mumusát Wimbledonban. Izlandon bejött a négynapos munkahét. Hiába könyörgött áthelyezéséért az alezredes főnökét szexuális visszaéléssel vádoló nő. Ez a hvg360 reggeli hírösszefoglalója.

hvg360 hvg360


Hiába könyörgött más beosztásért az alezredest szexuális visszaéléssel vádoló nő
 

Hiába könyörgött más beosztásért az alezredest szexuális visszaéléssel vádoló nő

Egy jogász, a katonai titkosszolgálat egyik embere, az ezred parancsnoka, a honvédség parancsnoka, legkésőbb június végén pedig a miniszter is tudhatott arról, hogy az ezred parancsnokhelyettesét szexuális visszaéléssel vádolja az egyik női beosztottja. Ennek ellenére csak azután kezdődött el látványosan a honvédségen belüli rendteremtés, hogy a HVG360 nyilvánosságra hozta az ügyet. A nő hónapokig küzdött azért, hogy olyan helyre kerüljön, ahol nem az alezredes a főnöke. A botrány kirobbanása után a honvédelmi miniszter azt nyilatkozta: a zaklatással vádolt alezredesen kívül azok szerepét is vizsgálni kell, akik, bár tudtak az ügyről, nem segítettek az érintett nőnek.

Dezső András Dezső András










Elemzők a pénzszórásról: A kormány intézkedései a félelemről szólnak
 

Elemzők a pénzszórásról: A kormány intézkedései a félelemről szólnak

Még 9 hónap van a választásokig, de Orbán Viktor már bejelentett egy sor olyan intézkedést, amelyekkel a szavazók szívét nyerné meg. A választások előtti pénzosztás Bod Péter Ákos közgazdászt a Medgyessy–Gyurcsány-érára emlékezteti, a GKI vezérigazgatója, Molnár László szerint pedig arra utal, hogy ettől a választástól tart a legjobban a Fidesz. Kérdés persze, mi valósul meg ténylegesen az eddigi bejelentésekből: az apró betűs részeken sok fog múlni.

Windisch Judit - Sztojcsev Iván Windisch Judit - Sztojcsev Iván





Galéria az Orbán család hatvanpusztai birtokáról: Újabb belső képek és légi felvételek
 

Galéria az Orbán család hatvanpusztai birtokáról: Újabb belső képek és légi felvételek

A harmadik kétharmados győzelem után pörgött fel az építkezés Hatvanpusztán, a miniszterelnök apja, Orbán Győző tulajdonában lévő birtokon. A kormány szerint semmi közünk ahhoz, hogy Orbán Győző mire költi a közbeszerzéseken keresett pénzt, Gulyás Gergely pedig esküszik, itt majorság lesz, többségében gazdasági épületekkel. Legalábbis a miniszterelnök ezt mondta neki, és miért is kételkedne. A HVG által készített, illetve birtokunkba jutott képeken azonban teremgarázsok bejárata, liftaknák és egy impozánsnak mutatkozó magánkönyvtár is látható. Utóbbiak szerint idősebb Orbán pont arról álmodik, mint a fia.*

hvg360 hvg360