NN Biztosító
NN Biztosító
Tetszett a cikk?

Ismét egyre népszerűbbek a kockázati életbiztosítások, azaz azok a termékek, amelyek után akkor fizet a biztosító, hogyha megtörténik a baj. Úgy tűnik, hogy a hazai lakosság egyre inkább felfigyel arra, hogy létezik olyan pénzügyi megoldás, amely anyagi segítséget nyújt akkor, amikor egy váratlan tragédia miatt a szeretteink megélhetése, a kitűzött célok elérése, vagy a hitelek törlesztése veszélybe kerül. Ez anyagilag nem is különösebben megterhelő, hiszen már napi pár száz forintos költséggel köthető kockázati életbiztosítás, amellyel felkészülhetünk a nem várt eseményekre.

A kockázati, sokszor klasszikusnak nevezett életbiztosítások évtizedek óta elérhető termékek a hazai piacon, sőt, hosszú időn keresztül szinte az egyedüli életbiztosítási lehetőséget jelentették. A befektetési egységekhez kötött életbiztosítások felfutása mellett továbbra is elérhető és népszerű a kockázati biztosítás, de sokak számára még mindig nem teljesen világos, hogy mi is a különbség a két termék között.

A befektetési egységekhez kötött (unit-linked) életbiztosítás megtakarítási formaként azoknak ajánlott, akik hosszú távú befektetés mellé életbiztosítási védelmet is szeretnének. A kockázati életbiztosítást pedig elsősorban azoknak, akik fel szeretnének készülni a nem várt eseményekre: akik gondoskodnának házastársuk, gyermekük anyagi biztonságáról, mely a hirtelen kieső jövedelem miatt komoly veszélybe kerülhet. Az alapvető különbség a két termék között, hogy a befektetési egységekhez kötött életbiztosítás mindig kifizetéssel szűnik meg, míg a kockázati csak akkor, ha megtörténik a baj. Nagyon sarkosan: kockázati életbiztosítás esetén leginkább akkor örül az ügyfél, ha lejáratkor nem fizet a biztosító, hiszen ez azt jelenti, hogy a biztosítási esemény nem történt meg, azaz nem következett be tragédia.

Noha a kockázati életbiztosítások népszerűsége nő hazánkban, tőlünk nyugatabbra mégis előrelátóbbak az emberek. Az EU-n belül nem ritka, hogy a megtakarítások felhalmozása előtt egy-egy kockázati életbiztosítás megkötésével bebiztosítják magukat és családjukat az emberek, s csak ezután kezdenek el egyéb befektetési lehetőségeket keresni. A lépés már annak fényében is érthető, hogy tragédia a felhalmozási időszak elején is bekövetkezhet, amikor még a legattraktívabb hozamok mellett sem gyűlhet össze annyi a megtakarításokban, ami elég lehet a lakáshitel törlesztésére vagy akár a gyerek iskoláztatásának költségeire. A kockázati életbiztosítások ugyanakkor „azonnali” védelmet nyújtanak: a biztosító a szerződésben szereplő összeget utalja akár a szerződés elején is, ha bekövetkezik a sajnálatos biztosítási esemény.

Ami pedig a ráfordításokat illeti, fontos tudni, hogy a várható élettartam növekedésével és a jobb egészségügyi ellátásnak köszönhetően az emberek életminősége javuló tendenciát mutat, ezzel párhuzamosan a biztosítók kockázatvállasának ára pedig csökken. A korábban ING Biztosító néven működő NN-nél például már kevesebb, mint havi 5.000 forintos díjért több millió forintos fedezetet lehet vásárolni akár orvosi vizsgálat nélkül is.

Ekkora összeg pedig érdemben nem tud hiányozni a megtakarításokból, de ez baj esetén sokat segíthet. A lényeg, hogy ha baj történik és van biztosítás, amely segítséget nyújt, akkor az nem a szerencsének köszönhető, hanem tudatos tervezés, gondoskodás eredménye.

A kockázati életbiztosítások mellé kötött választható kockázati védelmek révén széles körben lehet olyan esetekre is felkészülni, amikor ugyan nem történik haláleset, de a család rendkívüli (esetleg élethosszig tartó) kiadásokkal szembesül, vagy csak épp egy időre esik ki a biztosított keresőképessége. A rokkantsági, vagy épp a rettegett betegségekre szóló fedezet mellett akár néhány száz forintos többletköltségért balesetbiztosítási többletfedezetet, vagy épp műtéti térítést, illetve kórházi ellátás után járó napi térítést kaphatunk biztosítónktól.

A választható kockázati védelmek révén már nem csak akkor térít a családtagoknak a biztosító, ha bekövetkezik a legrosszabb, hanem a többletfedezetekkel jórészt önmagáról gondoskodik a biztosított. Hiszen nincs is annál fontosabb, mint hogy lássuk gyermekeink felcseperedését és bolondozzunk az unokákkal, a jól megválasztott kiegészítőkkel pedig nem lehetetlenülhetünk el akkor sem anyagilag, ha például egy súlyos betegség tör ránk váratlanul, vagy baleset ér bennünket.

Az NN Biztosítónál jelenleg kétféle kockázati életbiztosítás érhető el. Az Amulett segítséget nyújt akkor, amikor egy váratlan tragédia miatt veszélybe kerül a család megélhetése, vagy nehézséget okoz a hitelek törlesztése. A termék két életre is köthető, ráadásul kedvezőbb díjjal, mintha két külön biztosítást kötnénk. A Maraton terméket az idősebb generációknak fejlesztette a biztosító, célja az, hogy a hátramaradottaknak ne okozzon rendkívüli anyagi megterhelést a végső költségek fedezése, legyen szó temetésről, vagy örökösödési illetékről. Az NN hamarosan induló Életút programja pedig életbiztosítási fedezet mellett baleset- és egészségbiztosítási védelmet is nyújt. A program segítségével  védelmi elemek széles választékából állítható össze az igényeket leginkább lefedő optimális csomag. Elemként válaszható például mellrák elleni védelem, amely révén a biztosított egyösszegű kifizetéshez jut a betegség megállapításakor, hogy a gyógyulásnak ne legyen anyagi gátja.  

A jövőről való gondoskodás lehetősége tehát minden generáció számára adott, egy személyre szabott életbiztosítással számos várt vagy váratlan eseményre fel lehet készülni.  



Az oldalon elhelyezett tartalom az NN Biztosító megbízásából jött létre, előállításában és szerkesztésében a hvg.hu szerkesztősége nem vett részt.