Megerősítették a rendőri őrizetet Schumiék birtoka körül

Túlságosan nagy lett a felhajtás Michael Schumacher svájci otthona körül, mióta a hétszeres világbajnok Forma-1-es legendát hazaengedték a kórházból, ezért a helyi rendőrség megerősített őrizetet rendelt el a birtok környékén.

  • hvg.hu hvg.hu
Megerősítették a rendőri őrizetet Schumiék birtoka körül

A hétszeres világelső tavaly decemberi síbalesete óta nyolc hónapot töltött kórházban, előbb a franciaországi Grenoble-ban, majd Svájcban. A pilóta – akiről a hosszú kóma után még mindig csak annyit tudni, hogy szemkontaktus létesítésére képes – menedzsmentje kedden jelentette be, hogy mostantól otthonában folytatja a rehabilitációt.

Miután Sabine Kehm szóvivő-menedzser közreadta a hírt Schumi hazatérésével kapcsolatban, a Genfi-tó partján, Glandban található Schumacher-birtok környékét ellepték a lesifotósok és a tévéstábok. Német sajtóértesülések szerint az egyik orosz hírügynökség rögtön élő internetes videostreamet telepített a birtok mellé, ahol nagy számban jelentek meg a paparazzók is, ezért a helyi rendőrség kénytelen volt megtisztítani a környéket és megerősített őrizetet rendeltek el.

Michael Schumacher
AFP / Toru Yamanaka

„Semmi esetre sem szeretnénk, ha behatolók zavarnák meg a nyugalmat a birtok körül” – idézte az egyik német lap a helyi rendőrség szóvivőjét.

A Bild című lap szerint egyébként az első néhány óra Schumacher hazatérése után zavartalanul telt. A lap információi szerint minden idők legeredményesebb Forma-1-es pilótájáról otthonában komoly egészségügyi stáb gondoskodik, orvosok, nővérek és fizioterapeuták folyamatos ügyeletet tartanak.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.