Tavaly már megpróbáltak túladni a fehér Ferrari Testarossán, de akkor senki nem ugrott rá 1,75 millió dollárért.
hvg.hu
Az első két évadban „Sonny” és „Ricco” egy Ferrari Daytonával furikázott, ami valójában egy Chevrolet Corvette C3 műszaki alapjaira épített replika volt, amiért a Ferrari beperelte az autók gyártóját. A sorozat népszerűségére való tekintettel viszont az olaszok a harmadik évadra a készítők rendelkezésére bocsájtottak két darab vadonatúj (1986-ban gyártott) Ferrari Testarossát.
Mecum
Az autók eredetileg fekete fényezést viseltek, de a rendező a sok éjszakai jelenet miatt átfényeztette őket hófehérre, minden mást azonban változatlanul hagyott rajtuk, például a 4.9 literes V12-es blokkot a maga 390 lóerejével és az ötsebességes manuális váltóval. Közülük az egyik kerül most árverésre, hibátlan állapotban és frissen szervizelve, 16 ezer mérföldes futásteljesítménnyel a kilométerórójában, így már önmagában is egy vagyont ér, de a filmes háttere miatt még felszorzódik az értéke.
Kérdés, hogy mennyire, ugyanis tavaly már meghirdették az autót 1,75 millió dollárért, de akkor senki nem csapott le rá. Lehet, hogy most, fél évvel később a Mecum aukciósház árverésén valaki annyira rákíván, hogy még annál is többet fizet érte.
Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.